Новини / Логістика / Політика     14 серпня 2022 19:54

Фінляндія спільно з Естонією закриють Балтійське море для рф

Фінляндія та Естонія планували спільну берегову оборону ще у 1930-х роках, але обидві тоді не мали достатньо союзників

Країни об’єднають ракетні системи берегової охорони, аби зробити Балтійське море внутрішнім морем НАТО. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур в інтерв’ю фінській газеті Iltalehti, передає usm.

“Ми повинні інтегрувати свої ракетні комплекси берегової оборони. Дальність дії естонських і фінських ракет більша, ніж ширина Фінської затоки. Це означає, що ми об’єднаємо нашу протиракетну оборону і ділитимемося один з одним всією інформацією”, — зазначив міністр.

Окрім цього, голова відомства наголосив, що це рішення дозволить закрити Фінську протоку для російських військових кораблів.

“Балтійське море стане внутрішнім морем НАТО, коли Фінляндія та Швеція приєднаються до НАТО. Ситуація зміниться”, — заявив Певкур.

Фінляндія та Естонія планували спільну берегову оборону ще у 1930-х роках, але обидві тоді не мали достатньо союзників. У НАТО в захисті Естонії та Фінляндії беруть участь такі держави, як США та Велика Британія.

Нагадаємо, Польща, Латвія, Литва та Естонія ще у квітні процес повної транспортної ізоляції від рф. 

Landlord раніше повідомляв, що в Офісі Президента очікують, що Чорногорія посилить санкції проти рф та закриє свої порти для російських суден.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також