Новини / Логістика / Трейдинг / Фінанси     14 вересня 2022 12:11

В Мінагрополітики спрогнозували подальше зростання цін на пшеницю


Україна не зможе отримати повну міжнародну ціну на зерно, допоки триває війна з Росією. Але ціни поступово зростають після падіння, тому вже скоро можна буде побачити підвищення експортних цін на пшеницю на 10-15%.

Але це можливо тільки за умови, що буде збільшено обсяги експорту, розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в інтерв’ю журналу Forbes.

«Наприклад, ціни на CPT зросли з $190 до $210. З початку роботи зернового коридору ціни зросли приблизно на 10%. Ми прогнозуємо, що можуть зрости ще на 10–15%, якщо триватиме тренд на здешевлення нафти і збільшення обсягів експорту. Збільшення обсягів також вплине і на здешевлення логістики», – вказав посадовець.

За словами Висоцького, зараз є тренд на зменшення логістичних витрат на експорт зернових. Так, державна “Укрзалізниця” вже знизила тарифи на транспортування збіжжя, а щодо портів Дунаю, які до “зернової угоди” були головними воротами для українського зернового експорту, там ціна на перевалку впала на 40%.

Нагадаємо, на думку експертів, потенціал перевезень вантажівками можна збільшити втричі, і логістика може бути на рівні 80 $/т на відміну від теперішніх 200 $/т.

Експорт соняшника у новому сезоні може скласти 3 мільйони тонн. З початку 2021/22 МР експорт соняшника з України сягнув історичного максимуму — 1,63 млн тонн.

АНТОН КОРЖ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також