Новини / Рослинництво     21 листопада 2018 15:33

В Аргентині збираються легалізувати стійку до посухи ГМО-пшеницю


В Аргентині планують вирощувати ГМО-пшеницю HB4, що виведена спеціально для засушливої погоди та стійка до гербіциду з глюфосинат амонієм. Якщо уряд країни дозволить вирощувати цей різновид, то вже у 2019-2020 роках аргентинці  зможуть постачати насіння пшениці HB4 фермерам.

Таку інформацію опублікував сайт Zerno-ua.com.

ГМО-пшениця HB4 сьогодні не вирощується в жодній країні. Тож, Аргентина може стати першою.

За словами генерального директора компанії Bioceres Федеріко Трукко, вирощення цієї пшениці вже схвалили SENASA (Служба якості і охорони здоров’я продуктів харчування) і Conabia (Комісія консультантів по біотехнології). У відомствах зазначили, що культура не шкідлива ані для навколишнього середовища, ані для здоров’я людей та тварин. Характеристики  ГМО-пшениці HB4 повністю співпадають з традиційними сортами.

ЧитайтеКитай відмовляється від американської ГМО-кукурудзи на користь натуральної української

Почали розробляти даний різновид ГМО-пшениці ще у 1990 році. Тоді команда вченого Ракель Чана визначила ген (HB4), який впливав на стійкість насіння соняшнику до засухи.

Як повідомляв LANDLORD, більшість вітчизняних виробників сої вирощують генетично модифіковану продукцію, що є нелегальним в Україні. Від цього виробники, які працюють у легальному полі, втрачають на своїй продукції від 10 до 15 євро за тонну.

Читайте також