Новини    22 травня 2018 17:52

Узбекистан зацікавився в імпорті української племінної ВРХ


Україна та Узбекистан поглиблюватимуть співпрацю в галузі тваринництва. Про це, під час зустрічі з  Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Узбекистан в Україні Алішером Абдуалієвим заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, повідомляє прес-служба міністерства.

«За 2017 рік товарообіг аграрними та харчовими товарами між нашими країнами становив майже $39 млн, з яких $24 млн припадає на експорт українських агротоварів.  За перший квартал поточного року показники українського агроекспорту до Узбекистану зросли більше ніж в 5 разів, порівняно з аналогічним періодом минулого року, переважно за рахунок цукру. Але це не є межею для активізації та покращення торгово-економічних відносин»,- зазначила заступник Міністра Ольга Трофімцева.

За її словами, головними товарами українського експорту до Республіки Узбекистан стали: цукор, олія соняшникова, какао-боби, шоколад, м’ясо домашньої птиці та субпродукти, зернові вироби, сири, йогурти та інше. Українська сторона готова збільшити поставки цих продуктів, а також розглянути запити для постачання інших аграрних та харчових товарів до ринку Узбекистану.

«Одним з найбільш перспективних напрямів для нашої активної роботи є сектор тваринництва, де наші узбецькі колеги вже досягли позитивної динаміки розвитку. А для Мінагрополітики в поточному році галузь тваринництва знаходиться серед пріоритетів», – зауважила Ольга Трофімцева.

Зі свого боку, посол зазначив, що їх сторона зацікавлена у імпорті українського племінного ВРХ, поглибленні співпраці для розвитку племінної селекції та спільних наукових розробок. За даними Мінагрополітики, планується його зустріч з представниками асоціації тваринництва та відвідання представником Узбекистану тваринницьких комплексів в Сумській, Львівській, Херсонській областях.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...