Новини / Логістика     12 червня 2022 19:39

УЗ сподівається отримати 40 локомотивів Wabtec у межах ленд-лізу

Йдеться про "План Маршалла" для УЗ, ленд-ліз.

АТ “Укрзалізниця” сформувала перелік рухомого складу та обладнання, що сподівається отримати в рамках допомоги від іноземних партнерів. У ньому, зокрема, 40 тепловозів виробництва американської компанії Wabtec. Про це розповів голова правління залізничної компанії Олександр Камишін в інтерв’ю виданню Forbes, передає Rail.insider.

“Маємо розвивати партнерство із західними партнерами. Ми говоримо про “План Маршалла” для УЗ, ленд-ліз… Ми сформували великий перелік. З важливого, є запит на 40 локомотивів вартістю 250 млн доларів, двигуни для модернізації інших наших локомотивів, спецмашини для відновлення інфраструктури та інше”, — зазначив він.

Камишін додав, що даний перелік має затвердити робоча група.

Він також зауважив, що до війни Україна експортувала 5–7 млн т зерна на місяць. Половину цього обʼєму до портів везла УЗ. У листопаді був історичний місячний максимум, коли ми вивезли залізницею 4,1 млн зерна — ось це і є можливість.

Нагадаємо, Укрзалізниця разом з найбільшим польським перевізником PKP Cargo шукають шляхи перевезень зерна без зерновозів.

Водночас зернотрейдер Віталій Лавров розповів і інтерв’ю, що через проблеми у логістиці частина кукурудзи залишиться стояти у полі.

У США попередили, що рф шукає покупців на награбоване в Україні зерно.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також