Новини    06 червня 2022 22:12

У США попередили, що рф шукає покупців на награбоване в Україні зерно

Росіяни вкрали на тимчасово окупованих територіях від 400 000 до 500 000 т зерна, вивізши більшу його частину спочатку до Криму.

Американські дипломати попередили 14 країн, більшість із яких знаходиться в Африці, що російські кораблі, наповнені вкраденим українським зерном, можуть вирушити в дорогу, що створює дилему для країн, які стикаються з гострою нестачею продовольства. Про це пише New York Times з посиланням на двох американських посадовців.

Російська влада вкрала на тимчасово окупованих територіях від 400 000 до 500 000 т зерна, вивізши більшу його частину спочатку до Криму. За поточними цінами 500 000 т — близько $200 млн.

Тепер Сполучені Штати попередили, що Кремль намагається отримати прибуток від цього пограбування, продаючи вкрадену пшеницю постраждалим від посухи країнам Африки, деяким з яких загрожує голод.

На початку квітня призначений Кремлем “очільник” тимчасово окупованого Криму Сергій Аксьонов заявив про “стабільні поставки” на півострів продукції з території Херсонської області. У травні стало відомо, що російське судно завантажило в Криму 27 000 т зерна й намагалося продати його Єгипту, але після відмови змінило напрямок на Ліван та Сирію.

Українська військова розвідка в середині травня повідомляла, що найбільш ймовірний пункт призначення російських суховантажів, які вивозять українське зерно, — Сирія, “звідти воно може бути переправлене контрабандою в інші країни Близького Сходу”. РФ вже відправила до Сирії приблизно 100 000 т пшениці, вкраденої в Україні після повномасштабного вторгнення.

У повідомленні Держдепу названо три кораблі, які США підозрюють у перевезенні української пшениці: “Матрос Кішка”, “Матрос Позинич” та “Михайло Ненашев”.

За останній місяць вони курсували між Керченською протокою та різними портами у східному Середземноморʼї, зазначає NYT. Іноді заходили до портів Туреччини чи Сирії, в інших випадках, згідно з сайтами, що відстежують пересування суден, перебуваючи у Середземному морі, вимикали транспондери, — мабуть, щоб приховати пункти призначення.

Довідка. РФ та Україна зазвичай забезпечують близько 40 відсотків потреби в пшениці в Африці, де ціни на зерно зросли на 23 відсотки за останній рік, повідомляє Організація Об’єднаних Націй. За даними Організації Об’єднаних Націй, в регіоні Африканського Рогу через руйнівну посуху 17 мільйонів людей голодували, в основному в деяких частинах Сомалі, Ефіопії та Кенії. Понад 200 000 людей у ​​Сомалі перебувають на межі голоду.

Нагадаємо, президент Сенегалу Макі Салл, який також виконує обов’язки голови Африканського союзу, підтвердив, що має намір відвідати Україну після зустрічі з путіним.

Раніше Landlord повідомляв, що війна в Україні призведе до масштабної продовольчої кризи – ООН.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...