Новини / Фінанси     13 лютого 2019 16:33

Успіхи АПК: рекордний врожай зернових та $18,6 млрд до бюджету

Торік Україна зібрала рекордний врожай зернових за всю історію незалежності – 70 млн тонн. Від експорту агропродукції до держбюджету надійшло $18,6 млрд. Крім того, 2018-го була агросектор отримав суттєву фінансову підтримку від держави.

Про це на своїй сторінці у Twitter повідомив Степан Кубів, міністр економічного розвитку і торгівлі України.

За його інформацією, українські фермери придбали 17 182 одиниць сільськогосподарської техніки на загальну суму 4,4 млрд грн, а оновили с/г техніку на 913 млн грн.

Фінансову підтримку від держави в розмірі 763,9 млн грн отримали 7 554 фермерських господарства.

Завдяки державним дотаціям торік вдалося наростити на 26,6 % валовий збір товарного зерна.

ЧитайтеЯк отримати аграрну субсидію: у Мінагро назвали умову

Також 2018-го активно фінансувалося тваринництво та садівництво. На тваринництво уряд виділив 2,4 млрд грн. Протягом року було введено в експлуатацію 51 тваринницький об’єкт та надано держдотацій на утримання 670 тис. голів худоби.

Галузь садівництва отримала від держави 394,3 млн грн допомоги. За рік було закладено 3,9 тис. га нових насаджень.

Як раніше повідомляв Landlord, Кабінет міністрів переглянув розмір компенсацій фермерам. Зросли розміри субсидій фермерським господарствам, компенсації за вартість насіння та відшкодування на «зелений туризм». На рівні 2018-го року залишаються компенсації на придбання с/г техніки. Також уряд розширив список фермерів на отримання субсидій. Цього року на державні кошти можуть претендувати бджільницькі підприємства.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також