Новини / Фінанси     31 січня 2019 10:02

Уряд підняв субсидії фермерам. Хто й за що отримає компенсації

Кабінет міністрів переглянув розмір компенсацій фермерам. Зросли розміри субсидій фермерським господарствам, компенсації за вартість насіння та відшкодування на «зелений туризм». На рівні 2018-го року залишаються компенсації на придбання с/г техніки. Також уряд розширив список фермерів на отримання субсидій. Цього року на державні кошти можуть претендувати бджільницькі підприємства.

Про це повідомляє «Дзеркало тижня».

2019-го максимальна субсидія фермерським господарствам підніметься на понад 10 тис. грн. Торік її розмір був 30 тис. грн., цього року він становитиме 41,7 тис. грн. У випадку, якщо власник фермерського підприємства має вік, менший за 35 років, то компанія може претендувати на максимальну суму.

Субсидія селянським підприємствам на 1 га землі зросте до 12,5 тис. грн. (2018-го було 10,2 тис. грн.).

ЧитайтеЯк отримати аграрну субсидію: у Мінагро назвали умову

Компенсація вартості насіння зросла з 60 тис. до 80 тис. грн. Також фермери отримали можливість фінансування «зеленого туризму». Його розмір 2019-го становитиме до 10 тис. грн. на одне господарство.

На придбання техніки розміри компенсацій не змінилися. Натомість стали іншими умови. Раніше за техніку 70% вартості сплачувала держава. Зараз аграрій повинен сплатити 100% вартості за машину, а держава вже пізніше компенсує 70% витрат.

ЧитайтеПільги та субсидії: як працює державна підтримка фермерів у світі

Також в уряді наголосили, що в разі, якщо фермери не отримали компенсацію 2018-го з об’єктивних причин, вони можуть претендувати на кошти й цього року.

Як раніше повідомляв Landlord, харківський тракторний завод (ХТЗ) випустив колісний трактор – ХТЗ-241К.20. Нова модель оснащена білоруським двигуном Д-262.2S2 та має потужність 250 кінських сил. Трактор входить до переліку української техніки, вартість якої частково може компенсувати уряд у рамках держпрограм з підтримки аграріїв.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також