Новини / Технології     28 липня 2020 14:25

Ущільнення ґрунту знижує врожайність сої та зернових до 30%

Використання важкої колісної техніки за вологих умов призводить до ущільнення ґрунту і зниження врожайності культур  

Використання важкої колісної техніки за вологих умов призводить під час збирання врожаю до ущільнення ґрунту і може негативно вплинути на результати наступного врожаю. Цей факт, зрозуміле, є відомим для більшості аграріїв.

Але американські дослідники вирішили підрахувати точні масштаби негативного впливу важкої колісної техніки на грунт під час збирання врожаю за умов підвищеної вологості. Про це повідомляють у American Association for the Advancement of Science.

Дослідження провадилися в різних регіонах західної частини США, де на полях важка колісна техніка (комбайни та бункери-перевантажувачі) створюють численні серйозні ущільнення ґрунту. При цьому фермери періодично збирають врожай за вологих умов, однак в подальшому не беруть до уваги фактор ущільнень.

Читайте: У фермерських господарствах на Херсонщині залучають рабську працю 

Як виявилося, в середньому на ущільнених ділянках врожайність сої та зернових культур знижується на 21%, в у окремих випадках падіння становило до 30%.

Тому, на думку авторів дослідження, істотно зростає потреба урізноманітнювати сівозміну з метою регулярного висіву культур, коренева система яких розпушує землю та допомагає долати ущільнення. Також дуже важливо мінімізувати кількість проходів важкої колісної техніки полем, а також за можливості використовувати машини на гусеничному ходу.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у світі біднішає склад ґрунтів і зменшується вміст мікроелементів у овочах.

Читайте також