Агролайф    24 липня 2020 16:30

У фермерських господарствах на Херсонщині залучають рабську працю

Група з 13-ти заробітчан силоміць утримувалась у рабстві місцевим мешканцем. Людей змушували безкоштовно працювати на полях фермерів Скадовського району

Фермери Херсонщини орендували працівників у сучасного работоргівця у прямому сенсі цього слова. Про це повідомляють у Національній поліції України.

Поліція з’ясувала, що мешканці Кіровоградської та Закарпатської областей України силоміць утримувались 30-річним мешканцем одного з сіл Скадовського району. Людей примушували працювати на полях місцевих фермерів без будь-якої зарплатні.

Як повідомляє Відділ комунікації поліції Херсонської області, злочинну схему було викрито за допомогою інформації, що надійшла від двох заробітчан, яким удалось втекти.

Внаслідок спецоперації бранців було звільнено, а підозрюваного заарештовано. До спецоперації залучили працівників відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, та спецпідрозділ поліції КОРД.

Читайте: Поліція безпідставно обмежує рух рефрижераторів з молоком 

Як розповів начальник відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, поліції Херсонщини Олег Шанько, у «трудовому таборі» утримувалось 13 людей віком від 19 до 53-х років. Серед них було дві жінки. Підозрюваний називав себе бригадиром і здавав своїх бранців в оренду для праці на полях з 5 ранку і до сутінків.

Також повідомляється, що вербувальник шукав працівників серед соціально незахищених верств населення, обіцяв гарну зарплатню, безкоштовне проживання та харчування. Натомість, на місці люди жили в антисанітарії, зазнавали психологічного тиску та залякувань, а гроші за роботу обіцялись вже лише у кінці сезону. Фактично, «раби» працювали лише за спальне місце та їжу.

Нині відкрите кримінальне провадження за ст.146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ст.149 (Торгівля людьми) КК України.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про зміни, які будуть внесені новим законом про сільськогосподарську кооперацію.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...