Новини    05 березня 2023 19:33

USAID, Grain Alliance, “Кернел” та “Нібулон” спільно інвестують $44 млн в експортну логістику України

Спільні інвестиції складають 8 млн доларів через Ініціативу стійкості сільського господарства в Україні (AGRI-Україна) та понад 36 млн доларів від цих трьох партнерів з приватного сектору.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) оголосило про партнерство з трьома новими компаніями, щоб допомогти Україні подолати термінові та довгострокові проблеми експортної логістики, викликані повномасштабною війною росії проти України. Сукупні інвестиції USAID, Grain Alliance, “Кернел” і “Нібулон” перевищують 44 млн доларів та, за прогнозами, дозволять збільшити потужність транспортування зерна приблизно на 3,35 мільйона тонн на рік, що сприятиме розвитку економіки України та забезпечить постачання вкрай необхідного зерна на світовий ринок, повідомляє ЦТС.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Спільні інвестиції складають 8 млн доларів через Ініціативу стійкості сільського господарства в Україні (AGRI-Україна) та понад 36 млн доларів від цих трьох партнерів з приватного сектору.

Інвестиції збільшать операції з експорту зерна на трьох терміналах: Ізмаїл і Рені, які розташовані на Дунаї, в Україні, і Чірна-над-Тісоу в Словаччині.

Інвестиції “Кернел” і “Нібулон” покриватимуть низку потреб від проєктування та реконструкції причалів у порту Рені до розширення операційних можливостей порту Ізмаїл.

Grain Alliance придбає перевантажувальний склад у Словаччині, що включатиме будівництво силосів та закупівлю транспортного обладнання, зокрема, вантажівок та залізничних вагонів.

Своєю чергою, USAID здійснить закупівлю обладнання для навантаження зерна, споруд для тимчасового зберігання та відновлених локомотивів для використання в Україні.

На сільське господарство, основу української економіки, припадає майже 20% внутрішнього валового продукту України, 20% робочої сили та понад 40% загальних доходів від експорту. Ініціатива AGRI-Україна під керівництвом USAID допомагає Україні нарощувати потужності з виробництва, зберігання та експорту зерна до різних країн, а також стабілізувати світові ціни на нього, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, електронна черга на навантаження суховантажів у морському зерновому коридорі зовні публічна, але приховує друге дно. Для того, щоб потрапити до неї, необхідно заплатити чиновникам з Адміністрації морських портів України, терміналів та вантажних портів.

З метою збільшення обсягів експорту “великим” суднам, які доставляють агропродукцію з портів Великої Одеси в рамках “зернового коридору”, продовжили пріоритетність при проходженні Босфору.

США оголосили про три нові партнерства, щоб підтримати сільськогосподарський сектор України та допомогти постачати зерно у світ.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...