Новини    19 вересня 2017 13:52

Урожай кукурудзи залежатиме від погоди


Темпи збирання кукурудзи в Україні відстають проти 2016 року. Перші оцінки врожайності теж невисокі – на рівні 6,25-6,40 т/га, тоді як торік збирали 6,65 т/га, повідомляє Agritel.

При цьому експерти зазначають, що зниження врожайності компенсується збільшенням площ, і прогнозують виробництво кукурудзи на рівні 27,5 млн т.

Разом з тим, в ODA Україна відставання в збиранні кукурудзи вважають несуттєвим, особливо якщо порівняти його з темпами збору соняшнику та сої. Так, станом на 15 вересня 2017 року кукурудзу обмолочено з площ, які на 3% менші, ніж на аналогічну дату минулого року.

«Дана ситуація пояснюється тим, що нестабільні погодні умови цієї весни й літа (сильні перепади температур та нестача вологи) призвели до затримки в розвитку рослин, це дещо відтермінувало початок збиральних робіт, – розповіла Landlord Вікторія Блажко, керівник аналітичного відділу ODA Україна. – Окрім того, традиційно українські фермери в першу чергу намагаються зібрати врожай соняшнику, адже кукурудза може залишатися в полі більш тривалий час».

Цілком ймовірно, що в середньостроковій перспективі розрив між цьогорічними та торішніми темпами збору кукурудзи зросте ще більше. Аграрії намагатимуться компенсувати затримку збиральної кампанії соняшнику і зібрати якомога більше насіння за сприятливих погодних умов.

Щодо того, як це вплине на кінцевий рівень виробництва, від точних прогнозів аналітик утримується, адже збиральна кампанія тільки стартувала.

«Багато буде залежати від погодних умов осені: якщо переважатиме суха погода, то збір соняшнику прогресуватиме швидкими темпами. Це прискорить і збір кукурудзи. Якщо ж Україну охоплять дощі, збиральні роботи можуть суттєво затриматися, частина врожаю кукурудзи лишиться зимувати в полях», – пояснила Блажко.

Подібна ситуація спостерігалась торік, коли до настання зими незібраними залишилися 10% площ або близько 3 млн тонн кукурудзи. Тим не менш, попри побоювання стосовно втрати врожаю, основну частину таки зібрали й виробництво зернової в Україні сягнуло рекордних 28 млн тонн.

Цьогорічні посівні площі під кукурудзою виросли майже на 6% в порівнянні з минулим роком, тому саме погода буде визначальною як для подальшого прогресу збиральної кампанії, так і рівня виробництва. ODA Україна залишається оптимістичною у прогнозах що врожаю кукурудзи-2017: за оптимальних погодних умов виробництво буде на торішньому рівні, або покаже незначне зниження.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...