Новини / Ринок землі     06 вересня 2023 09:12

Уряд затвердив Порядок введення державного обліку топографо-геодезичних і картографічних робіт


Кабінет міністрів України затвердив Порядок введення державного обліку топографо-геодезичних і картографічних робіт

Відповідну Постанову № 938  Кабінет Міністрів України прийняв 1 вересня.

Ведення державного обліку сприятиме уникненню дублювання топографо-геодезичних і картографічних робіт, забезпеченню захисту держави і споживачів від неякісної топографо-геодезичної і картографічної інформації та продукції.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Згідно з Порядком, обов’язковому державному обліку підлягають астрономо-геодезичні, нівелірні, гравіметричні, картографічні, топографічні та інші роботи, окрім робіт, що виконуються Міноборони. Державний облік робіт ведення Держгеокадастром з використанням комплексу програмно-технічних засобів, сервісів і т.д.

Виконавці топографо-геодезичних та картографічних робіт зобов’язані повідомляти через національних геопортал національної інфраструктури геопросторових даних про:

  • початок виконання топографо-геодезичних та картографічних робіт до початку їх виконання;
  • завершення таких робіт після їх виконання.

Проєкт Постанови розроблено на виконання Закону України “Про топографо-геодезичну та картографічну діяльність”.

Нагадаємо, Держгеокадастр розпочав приймання та зберігання матеріалів, одержаних за результатами виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт, і забезпечуватиме формування та ведення Державного картографо-геодезичного фонду України в електронному вигляді.

Держгеокадастр запровадив новий функціонал, що дозволяє автоматично розрахувати нормативну грошову оцінку земельної ділянки, розташованої у межах населеного пункту. Зазначений функціонал дозволяє провести автоматичний розрахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки та отримати його в електронному вигляді в особистому кабінеті на порталі “Е-сервіси” Держгеокадастру. Весь процес відбувається без участі фахівців територіальних органів Держгеокадастру, водночас обов’язковою умовою є наявність усіх необхідних для цього документів.

Торік влітку у Держгеокадастрі запроваджено реєстрацію земельної ділянки за принципом випадковості.

Крім того, у програмному забезпеченні Державного земельного кадастру впроваджено новий функціонал щодо надання відомостей про спеціальні дозволи на користування надрами.

Також Держгеокадастр пропонував змінити алгоритм розрахунку Фондом держмайна України оціночної вартості земельних ділянок сільськогосподарського призначення для купівлі/продажу землі.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також