Новини / Ринок землі     27 липня 2023 09:09

Уряд відновив пілотний проєкт щодо внесення до земельного кадастру відомостей землевпорядниками


Кабінет Міністрів України Постановою № 766 відновив реалізацію пілотного проєкту щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками в умовах воєнного стану. Також своїм рішенням Уряд визначив особливості проведення пілотного проєкту в умовах воєнного стану, запровадивши додаткові вимоги до учасників пілотного проєкту.

Про це повідомило Мінагрополітики України.

Постановою, зокрема,  деталізується процедура подання документів для отримання доступу сертифікованим інженерам-землевпорядникам до Державного земельного кадастру.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

При поданні документів для участі у пілотному проєкті сертифікованих інженерів-землевпорядників здійснюватиметься перевірка їх відповідності додатковим критеріям таким, зокрема, як:

  • стаж роботи сертифікованого інженера-землевпорядника має становити не менше двох років;
  • відсутність прийнятих Держгеокадастром рішень про позбавлення, анулювання, зупинення дії кваліфікаційного сертифіката сертифікованого інженера-землевпорядника;
  • середня кількість розроблених та поданих на внесення до Державного земельного кадастру документацій із землеустрою сертифікованим інженером-землевпорядником протягом останніх трьох років (за винятком документацій із землеустрою, розроблених та поданих протягом періоду воєнного стану) має становити не менше як 100 документацій із землеустрою на рік.

Додатково запроваджується критерій до автоматизованого робочого місця сертифікованого інженера-землевпорядника як користувача Державного земельного кадастру, а саме наявність статичної ІР-адреси пристрою, з якого сертифікований інженер-землевпорядник здійснює  повноваження.

Враховуючи потреби у відкритості та доступності інформації про учасників пілотного проєкту, оперативного реагування на відповідні зміни, впроваджується перелік сертифікованих інженерів-землевпорядників, які в умовах воєнного стану здійснюють визначені повноваження, зокрема в межах адміністративно-територіальних одиниць, що не належать до територій, де ведуться активні бойові дії або тимчасово окупованих.

Впроваджується процедура реагування на випадки виявлення порушень вимог законодавства сертифікованими інженерами-землевпорядниками, включених до переліку в рамках пілотного проєкту.

Також з метою виконання вимог Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки впроваджується можливість стажування сертифікованих інженерів-землевпорядників у сертифікованих інженерів землевпорядників, які вже беруть участь у пілотному проекті.

Постанова набирає чинності з дня опублікування і діє до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом місяця з дня його припинення або скасування, але не пізніше ніж до 31 грудня 2023 року.

Читайте також: Держгеокадастр розпочинає впровадження на території України Європейської вертикальної референцної системи

Нагадаємо, в Державному земельному кадастрі розпочато реєстрацію меліоративних мереж та їх складових частин. 2 червня 2023 р. вперше в Україні в Державному земельному кадастрі зареєстровано меліоративну мережу, яка розташована на території Ізмаїльського р-ну на Одещині.

Держгеокадастр запровадив новий функціонал, що дозволяє автоматично розрахувати нормативну грошову оцінку земельної ділянки, розташованої у межах населеного пункту.

Також Держгеокадастр пропонував змінити алгоритм розрахунку Фондом держмайна України оціночної вартості земельних ділянок сільськогосподарського призначення для купівлі/продажу землі.

Держгеокадастр розпочав приймання та зберігання матеріалів, одержаних за результатами виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт, і забезпечуватиме формування та ведення Державного картографо-геодезичного фонду України в електронному вигляді.

Крім того, у програмному забезпеченні Державного земельного кадастру впроваджено новий функціонал щодо надання відомостей про спеціальні дозволи на користування надрами.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також