Новини / Овочівництво     30 серпня 2021 08:11

Уряд працює над проєктом, який допоможе розвитку картоплярства в Україні: деталі

Україна може взяти чітке лідерство в питанні виробництва та експорту картоплі - Мінагро

В Україні  за останні 10 років зменшилася кількість виробництва картоплі – з 24 тисяч тонн до 20,8 тисяч тонн. Про це заявив міністр агрополітики та продовольства України Роман Лещенко, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

За його словами, за валовим виробництвом картоплі Україна посідає серед провідних країн світу четверте місце. Він переконаний, що в України є всі шанси стати лідером у цьому питанні.

“4-те місце у світі – це не наш максимум, бо ми знаємо, що можемо більше. І той факт, що наші сусіди через різні механізми по імпорту намагаються завоювати наш ринок тільки посилює наше розуміння, що нам треба рухатися швидше. І ми рухаємося”, – сказав міністр.

Читайте: Морський торговельний порт “Чорноморськ” на порозі банкрутства

Він зазначив, що робоча група МінАгро, Мінекономіки, Держпродспоживслужби, НААН, Української асоціації виробників картоплі та Української плодоовочевої асоціації, вже розробила проект постанови Уряду “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки виробників картоплі”.

Проектом передбачена держпідтримка с/г товаровиробників та безповоротна компенсація до 50 % вартості (без урахування ПДВ) нового будівництва холодильників для зберігання власно вирощеної картоплі (картоплесховищ), цехів для її первинної переробки, побудованих і введених в експлуатацію.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що після 2040 року у Європі залишаться тільки електровантажівки.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також