Новини    22 березня 2022 14:39

Уряд послабив держрегулювання цін на низку харчових продуктів

Зміни стосуються гречаної крупи, цукру, та вітчизняної вермішелі

Уряд України скасував торгову націнку в 10% та граничний рівень постачальницько-збутової надбавки для таких продуктів соціального значення, як цукор, гречана крупа, вітчизняна вермішель та вершкове масло жирністю 72,5%. Про це повідомляє AgroPolit.Com з посиланням на постанову №311 КМУ.

Згідно з постановою, вимога про декларування зміни їхніх цін зберігається. Обмеження націнки 10% залишилося для таких товарів, як молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці), борошно пшеничне вищого ґатунку, яйця курячі категорії С1, хліб житньо-пшеничний та батон, птиця (тушка куряча, чверть курячої тушки) ) та олія соняшникова рафінована. Такі обмеження будуть діяти до кінця квітня.

Читайте також: В Україні знову подорожчає цукор

Зазначається, що в оприлюдненому переліку продуктів соціального значення йдеться про рафіновану соняшникову олію, а не в цілому про соняшникову олію. Також поняття “птиці” розширено.

Читайте також: Польща скасувала ПДВ на продукти харчування

“Уряд встановив, що до зазначених продуктів суттєвого соціального значення належать товари вітчизняного виробництва, крім товарів, маркованих як органічна продукція”, — йдеться в повідомленні.

Також уряд дозволив мережам, які встановлюють єдині ціни на продукти у своїх магазинах, декларувати зміну цін один раз на всю мережу, а не на кожен магазин окремо.

Раніше повідомлялося, що у Раді зареєстрували законопроєкт щодо нульової ставки ПДВ для продуктів харчування.

Ліана Мелковська

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...