Новини / Логістика     02 лютого 2022 08:45

Польща скасувала ПДВ на продукти харчування

Нульовий ПДВ має знизити ціни продуктів для споживачів, адже він діятиме у всьому ланцюгу постачання харчів

Польща знизила до нуля ставки податку на додану вартість (ПДВ) на продукти харчування та енергоресурси. Відповідне рішення підписав президент Польщі Анджей Дуда, повідомляє асоціація «Укрсадпром».

Тимчасове зниження ставок ПДВ діє у період з 1 лютого 2022 року до 31 липня 2022 року.

«Новела тимчасово знижує ставку ПДВ на зокрема й харчі (з 5 на 0%), пальне (з 23 на 8%), добрива, засоби захисту рослин (з 8 на 0%), а також на природний газ (на 0%) і енергію, електричну та теплову — до ставки 5%. Аграрії, що продають аграрну продукцію та сплачують ПДВ на загальних засадах у період з 1 лютого по 31 липня 2022 року сплачуватимуть 0% ПДВ з таких видів проданої продукції: овочів і плодів, їстівних горіхів; зерна й насіннєвого матеріалу, продукції олійних культур; рослинної продукції для переробки та лікарських рослин; молочних продуктів; пташиних яєць; натурального меду; харчових продуктів тваринного походження», – йдеться в повідомленні.

Нульовий ПДВ має знизити ціни продуктів для споживачів, адже він діятиме у всьому ланцюгу постачання харчів — для аграріїв, які здають вирощене на переробку, для торгівців харчами та для кінцевих споживачів, який ці харчі купують.

Зазначається, що продавці продуктів повинні будуть з 1 лютого 2022 року змінити у своїх магазинах налаштування фіскальних касових апаратів — так, щоб нараховувати 0% ПДВ на молоко, яйця, фрукти й овочі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також