Новини / Логістика     07 березня 2022 14:06

Укрзалізниця забезпечить експорт українського зерна, бо українські порти заблоковані

Незаконна російська військова агресія призвела до фактичного закриття портів

“Укрзалізниця” працює над тим, аби забезпечити експорт українського зерна в умовах блокади морських портів – основного каналу вантажних перевезень. Про це повідомляє пресслужба УЗ.

“Незаконна російська військова агресія призвела до фактичного закриття портів, через які Україна експортує сільськогосподарську продукцію споживачам у світі. Це не тільки українська проблема, частка українського зерна на світовому ринку становить 11%, соняшникової олії – 55%”, – йдеться в повідомленні.

Щоб “запобігти світовій продуктовій кризі та врятувати український експорт”, УЗ готова терміново організувати доставку сільськогосподарської продукції залізницею. Зараз опрацьовується логістика доставки зерна до кордону з Румунією, Угорщиною, Словаччиною та Польщею, звідки збіжжя буде доставлене до портів та логістичних хабів європейських держав.

Зокрема, розглядаються логістичні шляхи для доставки зерна через такі переходи:

  • у напрямку Румунії: станція Рені (пропускна здатність 87 вагонів на добу), Джурджулешти (5 вагонів), Ізмаїл (18 вагонів), Вадул-Сірет (40 вагонів).
  • у напрямку Польщі: станція Мацеїв (20 вагонів) та Мостиська-2 (25 вагонів).
  • у напрямку Угорщини: станція Батьово (17 вагонів).
  • у напрямку Угорщини та Словаччини: Станція Чоп (20 вагонів), Мукачево (10 вагонів), Есень (30 вагонів).

Раніше Landlord повідомляв, що триває 12-ий день війни, яку Путін оголосив Україні 24 лютого. З початку російського вторгнення в Україну загинуло понад 2000 українців, за винятком військових, повідомляє ДСНС.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також