Новини / Політика     11 лютого 2019 15:38

Укрлендармінг за взаємодію із державою у вирішенні питання трудової міграції

Рішення проблеми трудової міграції лежить у площині взаємодії держави і бізнесу. У найбільшій в Україні аграрній компанії - Укрлендфармінг - вважають, що підвищення мотивації роботодавцями й підвищення загального рівня життя з боку держави в комплексі можуть виправити ситуацію.

Через трудовуміграцію за різними даними за межами країни працює від 2 до 5 млн чоловік. Конкуренція за кадри – це конкуренція не тільки зарплат, але і рівня життя в Україні та інших країнах. І якщо українські компанії ще можуть задіяти нематеріальну мотивації і конкурувати за залучення робочої сили з іноземними компаніями, то підвищення рівня життя – це турбота держави.

За словами директор з персоналу Групи компаній Укрлендфармінг Наталії Романенко, заробітна плата займає лише третє місце в системі мотивації співробітників:

“Наш бренд роботодавця досить сильний завдяки можливостям, які ми створюємо для персоналу компанії: розвиватися професійно, будувати кар’єру, можливість реалізувати свій потенціал в цікавих проектах та ін.”, – пояснює Наталія Романенко.

При цьому в Укрлендфармінг відзначають: трудову міграцію також відчули на собі, а щоб глобально виправити ситуацію, необхідно створювати державну стратегію розвитку АПК. Серед завдань держави, на думку Романенко: розвивати сільські громади, підтримувати інфраструктуру села, розвивати лідерство і малий бізнес у селах, щоб утримати людей не тільки від трудової міграції, а й в інтересах агробізнесу стримати урбанізацію (міграцію людей у місто) хоча б на деякий час.

ЧитайтеВ Україні вперше виробили органічний цукор. Бурякові плантації тричі сапали вручну

“Нам потрібне сильне, освічене й розвинене підприємництво в країні. Самі роботодавці повинні створити всі умови для працевлаштування та розвитку персоналу. Ми не повинні стояти осторонь, чекаючи результатів. Співпрацюючи з навчальними закладами, з державою і з іншими роботодавцями, ми повинні створювати платформи для розвитку освіти, обміну досвідом, створення нових робочих місць і розвитку економіки в цілому”, – відзначають в компанії.

Раніше повідомлялося, що Укрлендфармінг домовився з Ощадбанком про реструктуризацію боргу в розмірі 4,4 млрд. гривень.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також