Новини    25 січня 2018 15:37

Український експорт яблук до Європи непокоїть польських виробників


Через зниження врожаю яблук в Європі минулого року, польські садівники очікували на зростання попиту на свої яблука, але цього не відбулось. Про це заявив президент групи виробників La Sad Міхал Лачович повідомляє «Інфо-Шувар». Дані про появу українських яблук на ринках Великобританії та країн Скандинавії польські виробники яблук сприйняли як можливість витіснити їх товар з полиць Євросоюзу.

«Україна інтенсивно збільшує обсяги виробництва яблука, а садівники працюють над підвищенням якості та дієвим просуванням свої продукції на ринку, сподіваючись потіснити на ринку своїх конкурентів з Польщі та Італії» – пише портал sadyogrody.pl.

За даними аналітиків компанії, Польща лишається найбільшим виробником яблук в країнах ЄС. За сприятливий погодних умов ця країна може збирати майже 4 млн. тон яблук з них біля 1 млн тонн. Майже 600 тис. тонн яблука Польща експортує в країни СНД, де Білорусь займає левову частку в структурі експорту. Коли в Україні щороку збирають всього 1,0-1,2 млн. тон яблук. А річний обсяг експорту яблука з України складає 10 -18 тис. тон, більшість яблука, теж йде до Білорусії. Тож можна бачити, що експорт яблук в обох країнах і до сих пір суттєво залежить від ринків країн СНД.

За словами експерту плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяни Гетьман, польським виробникам, поки що не варто турбуватись за свої ринки збуту в Європі.

«В найближчий перспективі ми навряд чи створимо суттєву конкуренцію для польських садівників в ЄС. В нас ще досить мало господарств, які мають відповідні сертифікатами і ще менше тих, хто розуміє сам процес експорту в цей регіон», – заявила вона.

Та додала, що вітчизняні виробники не зупиняться на шляху розширення зовнішніх ринків збуту.

«Я впевнена, що наступні кілька років Україна буде намагатись завойовувати ринок ЄС, тому що без експорту український яблучний бізнес не зможе існувати, а ринок Росії лишається офіційно закритим для нас. Україна вже не перший рік робить спроби вийти на ринок ЄС зі своїм яблуком. Ще рік тому це було переважно промислове органічне яблуко для виробництва соків. Цього року ми суттєво збільшили експорт сировини в ЄС і зробили перші спроби вийти з десертним яблуком на ринок досить вимогливих європейських країн: Великобританії та країн Скандинавії. Не все йде гладко, але ж ніхто й не очікував, що знайомство з новим ринком буде легким», – наголосила Тетяна Гетьман.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...