Українські пасічники щорічно експортують близько 50-55 тисяч тонн меду до країн Європейського Союзу, незважаючи на складні умови, викликані воєнним станом.
Про це повідомляє techhoriculture.
За словами начальниці управління тваринництва та племінної справи Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Олени Дадус, наразі 12 українських виробників і постачальників меду мають дозвіл на експорт до ЄС, і цей перелік може розширюватися. Охочі можуть звернутись до Держпродспоживслужби для підтвердження якості продукту та отримання відповідних дозволів.
Олена Дадус також зазначила, що робити прогнози щодо цьогорічного врожаю меду поки зарано через вплив спеки та посухи.
Минулого року найбільшими імпортерами українського меду були Німеччина, Польща, Франція, Іспанія та Італія. Також продукція експортувалася до США, Туреччини, Великої Британії, Японії, Швейцарії, Канади, Катару та Йорданії.
Нагадаємо, Євросоюз може запровадити мита на український мед, кукурудзу і курятину.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!