Новини    04 лютого 2018 10:39

Українське вершкове масло вже в ТОП-3 на європейському ринку


Українське вершкове масло б’є рекорди серед попиту європейських споживачів. За результатом 2017 року, Україна експортувала до країн ЄС майже 3 тисячі тонн вершкового масла, що в 4 рази більше, ніж за аналогічний період 2016 року. Про це заявила виконавчий директор ГО «Український центр європейської політики» Любов Акуленко.

За підсумками 11 місяців 2017 року, Україна зайняла друге місце серед експортерів цієї продукції до європейських ринків, де очолює лідерів Нова Зеландія.

«Не варто при цьому забувати, що вершкове масло – це товарна лінія, на яку виділена квота. І минулорічний експорт не лише вичерпав її, а й суттєво перевищив – більша частина експорту відбувалася уже без преференцій квоти (розмір річної квоти – 1,8 тисяч тонн)»,- розповіла вона.

За її словами, частково допомогла успіху нижча ціна українського вершкового масла на ринку ЄС, в тому числі за рахунок девальвації гривні, ніж у інших експортерів. Окрім того, позиція Нової Зеландії була послаблена через природні катаклізми. Для європейських країн є важливим питанням якості та безпечності харчового продукту. Тому наразі в Україні триває робота над законопроектом, щодо надання споживачам інформації про харчові продукти – це теж зобов’язання України відповідно до Угоди про асоціацію.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...