Новини    01 лютого 2018 17:04

Україні передали обладнання для боротьби з АЧС


Українські ветеринарні лабораторії отримали сучасне діагностичне обладнання від Європейського банку реконструкції і розвитку та Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Про це повідомляє прес-служба ФАО.  За інформацією організації, це обладнання зміцнить ветеринарні служби в країні для своєчасної та точної ідентифікації Африканської чуми свиней (АЧС). Вручення відбулося під час зустрічі в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

«Боротьба з африканською чумою свиней починається з належного контролю над захворюванням на державному рівні та інвестиціями у кращу біобезпеку на рівні приватних компаній», – говорить Леся Кузьменко, заступник директора, старший банкір ЄБРР в Україні.

За даними ФАО в Україні З 2012 року було зареєстровано 326 спалахів захворювання, що вже призвело до серйозних соціально-економічних наслідків.

«Нове обладнання для проведення аналізу полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі (RT-PCR) – єдиного надійного методу діагностики АЧС – дозволить державним лабораторіям у Києві, Житомирі, Сумах та Миколаєві зробити свій внесок в успішний контроль над хворобою і раннє виявлення АЧС, а також допоможе пом’якшити можливі ризики за рахунок поліпшення місцевого лабораторного потенціалу та знань з діагностики», – йдеться у повідомленні.

Згідно повідомленню, ветеринарні служби України досі не можуть визначити реальний рівень розповсюдженості АЧС. Все через неможливість швидко виявити та підтвердити діагноз захворювання. В подальшому ФАО і ЄБРР націлені на формування партнерських зв’язків між державними лабораторіями та аграрними університетами в Одесі, Сумах та Житомирі для обміну найкращими практиками з діагностики.  У той же час, обладнання, що передано сьогодні, скоро стане доступним для працівників лабораторій і студентів ветеринарних факультетів для навчання і роботи.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...