Новини    24 листопада 2017 11:09

Україна ввійде в трійку лідерів експорту малини в Європі


Ще кілька років тому українські фермери майже не експортували малину, а цього року наша країна не тільки ввійде в трійку найбільших постачальників цієї ягоди в Європу, але й має всі шансі зайняти 4 місце за обсягами експорту в цілому світі. Про це повідомив економіст департаменту технічного співробітництва продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Він переконаний, що найбільша заслуга в цьому українських фермерів, які швидко реагують на нові можливості, активно шукають ніші, і готові ризикувати грішми та часом.

«Для нас зараз дуже важливо навчитися отримувати не 2-3 тонни поганенької, а 13-15 тонн з гектара якісної однорідної малини. Потрібно навчитися не купувати “саджанці” за 1, 5 чи 10 грн, гарантуючи собі збитки, а купувати якісні сертифіковані саджанці перспективних сортів. Не красти сорти, а платити роялті. Нам потрібно створити сучасну потужну та якісну заморозку. Навчитися правильно пакувати та продавати ягоду» — переконаний Ярмак.

За словами експерта, цього року багато хто з виробників відчув розчарування, коли ціни на ягоду падали до 10-12 грн/кг. Але успішний досвід уже є, отже з часом можна буде не лише продавати ягоду, але й ділитися накопиченим досвідом та напрацюваннями виробників малини.

Світовим лідером з експорту малини є Сербія, яка має під цією культурою 16 тис. га.

«Це менше половини площі сільгоспугідь звичайного району України. Отже є куди розвиватися. Вже за два місяці ми будем презентувати наші ягоди для найвибагливіших покупців Сингапуру та Малайзії. ФАО та ЄБРР роблять все можливе для цього» — повідомив Андрій Ярмак.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...