Новини    18 червня 2018 12:45

Україна та Китай почали узгодження вимог щодо експорту черешні


Стартував процес погодження проекту протоколу фітосанітарних вимог на експорт української черешні до Китаю. Про це повідомили у Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за результатами п’ятиденної роботи місії Китайської Народної Республіки з оцінки системи державного контролю за виробництвом черешні.

Як раніше повідомляв LANDLORD, восени цього року Україна та Китай можуть підписати фінальний фітосанітарний протокол щодо поставок вітчизняної черешні на ринки КНР. Таке сподівання висловила заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева на початку роботи місії КНР з оцінки системи держконтролю за виробництвом черешні.

Володимир Лапа висловив сподівання, що китайська сторона залишилася задоволеною результатами огляду українських підприємств та українською системою державного контролю за безпечністю черешні.

«Під час роботи місії представники КНР у супроводі співробітників Держпродспоживслужби відвідали Запорізьку, Херсонську і Дніпропетровську області, де ознайомляться з особливостями вирощування, зберігання, пакетування черешні та фітосанітарними процедурами, що здійснюються територіальними органами Держпродспоживслужби при проведенні контролю у рамках формування експортних партій черешні», йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби.

Під час візиту представники місії ознайомилися, як в українських господарствах здійснюються захисні заходи проти шкідливих організмів, як проходить процес пакування черешні та контроль за дотримання вимог фітосанітарних заходів, безпечності і якості черешні на всіх етапах від вирощування до пакування та транспортування.

За даним ФАО Україна входить в топ-50 країн світу з виробництва фруктів і займає 11 місце з виробництва черешні. При цьому за всю історію експорту української черешні, Україні не було направлено жодної нотифікації щодо невідповідності цього товару фітосанітарним вимогам країни-партнера. В 2019 Україна може стати одним із експортерів черешні до КНР.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...