Новини    27 березня 2018 11:48

Україна підвищує мито на імпорт російських добрив до 43%


Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення про розширення дії антидемпінгових заходів на імпорт в Україну нітрату амонію (аміачної селітри) походженням з Російської Федерації. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку та торгівлі.

Відтепер, антидемпінгове мито для ПАТ «Дорогобуж» становитиме 29,25%, для інших експортерів та загалом для Російської Федерації – 42,96%. Рішення Комісії набуває чинності з дня опублікування повідомлення про нього в «Урядовому кур’єрі».

Комісія розглянула матеріали щодо існуючої практики постачання мінеральних добрив в Україну з боку російських виробників та експортерів, яка вказує на численні порушення в процесі підготовки здійснення імпорту в Україну, а також існування загрози подальшого обходження діючих антидемпінгових заходів щодо нітрату амонію з боку таких постачальників.

Комісія також змінила опис товарів, до яких застосовуються вказані антидемпінгові заходи з метою недопущення обходу цих заходів з боку російських виробників та експортерів мінеральних добрив.

За результатами розгляду матеріалів, було встановлено, що рівень застосовуваних остаточних антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну нітрату амонію (аміачної селітри) походженням з РФ є недостатнім для усунення демпінгу, який заподіює шкоду українським виробникам.

Щоб не допустити створення штучного дефіциту мінеральних добрив на внутрішньому ринку України, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вирішила:

– звернутись до Кабінету Міністрів з проханням направити звернення до Верховної Ради з пропозицією активізувати роботу над прийняттям проекту Закону № 6422 «Про внесення змін до Закону України «Про Митний тариф України» з метою диверсифікації постачання добрив в Україну;

– звернутись до Антимонопольного комітету України з пропозицією щодо вжиття заходів з контролю за цінами на добрива на внутрішньому ринку України;

– опрацювати питання звернення до Кабінету Міністрів України з пропозицією щодо виключення товару, що є об’єктом застосування антидемпінгових заходів з переліку товарів, заборонених до ввезення в Україну з РФ (постанова КМУ від 30 грудня 2015 р. №1147).

Зараз щодо імпорту товарів походженням з РФ діють 12 захисних торговельних заходів (10 антидемпінгових, 1 компенсаційний та 1 спеціальний).

Крім того, наразі проводиться три процедури розслідування щодо демпінгового імпорту міндобрив походженням з РФ (карбамідно-формальдегідна продукція, нітрат амонію, сірчана кислота та олеум).

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...