Новини    05 вересня 2023 17:44

Україну запросили до міжнародної асоціації управителів державною нерухомістю

OGRPA та ФДМУ взаємодіятимуть стосовно оренди державної нерухомості

ФДМУ стане членом мережі Нерухомості — PuRe-net, асоціації державних органів, що управляють державною нерухомістю в країнах-членах ЄС. Представники Фонду отримали запрошення до асоціації під час зустрічі із заступником голови Офісу з представництва інтересів уряду в майнових справах (OGRPA) Радеком Лежатка.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

OGRPA та ФДМУ націлені на довгострокову співпрацю, зокрема в питаннях обміну досвідом з управлінням державною нерухомістю через прозору оренду.

OGRPA — державна установа, яка здійснює управління понад 220 000 активів загальною вартістю 18,2 млрд чеських крон (716 млн євро), а понад половину всіх активів становить портфель нерухомості.
OGRPA та ФДМУ взаємодіятимуть стосовно оренди державної нерухомості. Офіс також готовий поділитись досвідом створення реєстру державних адміністративних будівель – цей інструмент необхідний для систематизації інформації про будівлі, огляду витрат і доходів від оренди та оцінки ефективності користування об’єктами.
Сьогодні в Україні перебуває понад 8 млн м² державної нерухомості, тому ФДМУ має ціль консолідувати ці активи та запровадити механізми їх ефективного використання.

Активізація оренди держмайна —  один зі здобутків нашої команди за останній рік. З вересня 2022 року оренда принесла до бюджету понад 670 млн гривень. Якщо порівняти дохід від оренди за липень минулого року і поточного, цей показник зріс в 3,3 раза: 21 млн грн на противагу 70 млн грн. Фонд є найбільшим орендодавцем в Україні. І за цей рік держава уклала понад 1700 нових договорів оренди — це можливість для українських підприємців запускати нові бізнеси, створювати робочі місця та підтримувати нашу економіку. Ефективна та зрозуміла система управління державною нерухомістю може приносити ще більше доходів нашій державі на постійній основі, — зазначила заступниця Голови ФДМУ Людмила Дараган.

Довідка: OGRPA — державна установа,  основними завданнями якого є представництво держави у судових справах, що стосуються майнових прав держави, управління державним майном, а також розв’язання питань, пов’язаних з відчуженням майна. Установа здійснює управління понад 220 000 активів загальною вартістю 18,2 млрд чеських крон (716 млн євро), а понад половину всіх активів становить портфель нерухомості OGRPA — 11 млрд чеських крон (433 млн євро). З листопада 2007 року OGRPA є засновником та членом асоціації державних органів, що управляють державною нерухомістю в країнах-членах ЄС — PuRe-net.

Нагадаємо, з 21 по 25 серпня сума переможних ставок приватизаційних аукціонів Фонду держмайна сягнула 3,2 млн грн. Зауважується, що у семи аукціонах взяли участь 36 учасників, а завдяки конкуренції ціна активів зросла у 11 разів від стартової ціни.

У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.

Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

Фонд державного майна готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)”. Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП “Білгород-Дністровський МТП” за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.

У 2023 році економічний ефект приватизації склав 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.

За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...