Новини / Фінанси     25 квітня 2019 11:03

Українських виробників застерігають від обвалу цін на цибулю в новому сезоні

У нинішньому році українські фермери закупили рекордну кількість насіння цибулі, подібна ситуація спостерігається і в інших країнах регіону. В новому сезоні господарства планують відвести під цибулю великі площі, що зумовлює високий ризик падіння ціни на цю продукцію.

Про це повідомляє EastFruit.

Чинники, які дозволяють експертам прогнозувати падіння ціни на цибулю в новому сезоні:

  • закуплено рекордну кількість насіння цибулі;
  • заплановані великі площі під цибулю у 2019 р.;
  • величезний попит на насіння цибулі серед населення.

Передумови зниження ціни на цибулю

У 2018 р. площі під цибулею в Україні, а також у країнах ЄС значно скоротилися. Рекордно низькою була і врожайність цибулі в минулому сезоні. Ці два чинники зумовили істотне зниження виробництва і, як наслідок, рекордно високі ціни на цибулю.

Читайте: Чим загрожує відкриття ринку землі в Україні: спростування міфів

Великі обсяги експорту цибулі з Казахстану, Узбекистану, Таджикистану та інших країн регіону, а також високі ціни на цибулю в Грузії та Молдові посприяли зростанню інтересу до її вирощування. Проте експерти застерігають виробників від «цінового шоку» в новому сезоні.

«До нас стали активно звертатися інвестори з цих країн, які раніше взагалі не займалися сільським господарством, але зараз виявляють зацікавленість у тому, щоб інвестувати кошти у вирощування цибулі», – розповідає економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Експерт зазначає, що багато виробників  не прислухаються до рекомендацій департаменту ФАО і відводять великі площі під цибулю на 2019 р., хоча майже всі зізнаються в тому, що знайти насіння цибулі їм зараз дуже непросто.

Аналітики очікують зростання виробництва цибулі і в господарствах населення України, оскільки населення також зараз активно купує насіння цибулі. У результаті частина їхньої продукції вийде на ринок і надасть додатковий тиск на ціни.

Поради виробникам цибулі

При цьому аналітики вважають, що ціни на озиму цибулю і ранні сорти цибулі можуть бути досить високими.

Тому виробникам цибулі, які розширили площі під урожай 2019 р., експерти радять не закладати продукцію на тривале зберігання, а реалізувати максимальні обсяги відразу під час збирання, оскільки ймовірність поступового зниження ціни на цибулю протягом усього сезону досить висока.

Як повідомляв Landlord, на гуртових ринках України на початку квітня насіннєва цибуля подорожчала в 1,5 разу, а за рік ціна на цю продукцію зросла в 7 разів. Оператори ринку стверджують, що за перший тиждень квітня продали вдвічі більше насіннєвої цибулі, ніж за відповідний період 2018 р.

Читайте також