Новини / Тваринництво     30 січня 2019 08:26

Українських виробників м’яса птиці перевірятиме місія ЄС

В Україні розпочала роботу місія європейських інспекторів, яка перевірятиме виконання рекомендацій щодо контролю за виробництвом м’яса птиці та продуктів з нього, призначених для експорту в ЄС. Інспектори відвідають Київську, Черкаську, Волинську та Івано-Франківську області.

Про це на своєму сайті повідомляє Держпродспоживслужба.

Місія інспекторів Генерального директорату Єврокомісії з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів з 29 січня до 8 лютого 2019 р. перевірятиме заходи, які мала вжити Держпродспоживслужба після попереднього аудиту системи державного контролю за виробництвом м’яса птиці та продуктів, отриманих з нього, що експортуються в країни ЄС.

Служба зазначає, що такий процес є системним у взаємодії ЄС зі своїми торговельними партнерами.

ЧитайтеШахрайські схеми на дотаціях: аферисти розсилають фермерам фейкові листи від Мінагрополітики

Представники Єврокомісії інспектуватимуть роботу Держпродспоживслужби та ознайомляться з роботою низки підприємств в чотирьох областях – Івано-Франківській, Волинській, Київській і Черкаській.

Landlord раніше повідомляв про те, що Держпродспоживслужба змінила правила видачі ветеринарних документів на живих тварин.

Трейдинг        31 липня 2019 08:55

Євросоюз збільшить квоти на українське м’ясо птиці у 2,5 разу

Підписано Угоду між Україною та Євросоюзом про збільшення квоти для українських експортерів м’яса птиці, передбаченої Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Зазначену Угоду підписав 30 липня міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів. Згідно з нею річна квота на м’ясо птиці та перероблене м’ясо птиці буде поступово збільшена у 2,5 разу.

Читайте: Офіс президента: ринок землі відкриють цього року

Угода про збільшення квоти набуде чинності після ратифікації парламентами обох сторін.

Landlord раніше повідомляв про те, що Україна використала всі квоти на експорт до ЄС за 9 групами агропродукції.

Поділися

Фінанси        26 липня 2019 13:15

Європейські фермери отримають допомогу ЄК у зв’язку з посухою

У зв’язку з настанням у низці європейських країн рекордної спеки і пов’язаної з нею посухи Єврокомісія надасть додаткову допомогу агровиробникам, які постраждали внаслідок несприятливих погодних умов.

Про це повідомляє БізнесЦензор.

Допомога полягатиме у збільшенні авансів щодо отримання субсидій і послабленні низки правил озеленення. Наприклад, тваринникам можуть дозволити випас худоби на територіях, які зазвичай заборонені для цього.

Читайте: У Ізраїлі обливають корів водою, щоб отримати більше молока

За повідомленням телеканалу RTBF, у Бельгії в кількох районах загорілися поля, від найменшої іскри спалахує солома.

25 липня  були встановлені температурні рекорди: 40,7 °С у Фландрії і 39,7 °С у Брюсселі.

Landlord раніше повідомляв про те, що через аномальну спеку і посуху литовські фермери можуть втратити половину врожаю зернових.

Поділися

Рослинництво        26 червня 2019 13:50

Через аномальну спеку поля атакують шкідники

Суха та спекотна погода, яка утримувалася в Україні у другій декаді червня, призвела до виснаження рослин на полях і сприяла поширенню шкідників.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

У повідомленні відзначено, що середньодобова температура повітря у другій декаді червня була вищою за норму і становила +25,8°С, при цьому максимальна температура повітря підвищувалася до +35°С, а на поверхні ґрунту – до +56°С.

Унаслідок цього на посівах зернових культур активізувалася діяльність шкідників:

  • личинок клопа шкідливої черепашки (0,2–2 екз. на 1 м2, в осередках Запорізької, Кіровоградської, Херсонської областей – до 4 екз. на 1 м2; пошкоджено в середньому 1–6% рослин);
  • хлібних жуків та жужелиці (0,5–2 на 1 м2, в осередках від 3 до 6 екз. на 1 м2; пошкоджено 1–10% колосків);
  • злакової попелиці (заселено 4–12, макс. 20% рослин),
  • пшеничного трипсу (заселено 3–22, осередково до 48% рослин за чисельності 1–9).
  • інших фітофагів.

З огрубінням зерна озимих культур попелиці перелітають на ярі зернові та злакові бур’яни.

У південних та центральних областях триває літ сірої зернової совки, відкладання нею яєць та відродження її гусениць, які за чисельності 0,5–1, в осередках 3,5 екз. на 1 м2, пошкодили 3–7% колосків у господарствах Донецької, Кіровоградської та Херсонської областей.

У Тернопільській області відзначено шкідливу діяльність пшеничного комарика, личинки якого заселили до 5% рослин.

Повсюди у посівах озимих та ярих зернових колосових культур борошнистою росою, септоріозом, бурою листковою іржею, гельмінтоспоріозом, темно-бурою плямистістю, кореневими гнилями, подекуди ринхоспоріозом, піренофорозом, іншими плямистостями уражено 5–18, осередково від 26 до 55% рослин.

У господарствах Волинської, Закарпатської, Житомирської, Львівської та Чернігівської областей червоно-бурою плямистістю уражено 3–9% рослин вівса.

Летюча сажка виявлена в господарствах Волинської та Тернопільської областей у посівах ярого ячменю на 0,3–1, макс. 3% колосків. Скрізь, де рослини уражені кореневими гнилями, має місце білоколосість.

Рослини сої заселяють та пошкоджують попелиці, трипси, павутинний кліщ, гусениці чортополохівки, совки-гамми, осередково лучного метелика. Зреєстровано літ акацієвої вогнівки.

1–9% рослин сої уражено пероноспорозом, септоріозом, фузаріозом, кореневою гниллю. В одному з господарств Кам’янського району Черкаської області септоріозом осередково уражено до 42% рослин сої. У господарствах Волинської області до 4% рослин уражено бактеріальним опіком.

Landlord раніше повідомляв про те, як вплине на врожай зернових аномальна спека в Україні.

Поділися

Політика        25 червня 2019 08:16

Перевірка харчових підприємств за новим законодавством: що змінилося ІНФОГРАФІКА

Процес планової перевірки харчових підприємств за новими правилами став більш відкритим і прозорим. Відтепер оператор ринку знає, до чого він має бути готовим у разі проведення контролю, а також має право знімати хід інспектування на камеру.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук проект ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні».

Спільно Українським центром європейської політики було розроблено інфографіку, що візуалізує зміни у процесі  перевірки представниками Держпродспоживслужби операторів ринку харчової продукції.

Читайте: Росія продовжила ембарго на продовольчі товари з України до 31 грудня 2020 року

Якщо раніше підприємства попереджали про перевірку за 10 днів і при цьому оператори ринку не знали, чого їм чекати від інспектора і до чого готуватися, оскільки той міг ставити підприємцям запитання на власний розсуд, то зараз ситуація різко змінилася у бік прозорості.

Хоча дату інспектування операторам ринку не повідомляють (попереджають за 3 дні лише в разі аудиту НАССР), проте підприємці тепер знають, скільки разів на рік їм чекати перевірку та які питання ставитиме інспектор (вони є у вільному доступі на сайті Держпродспоживслужби, і інспектор не може їх змінювати на власний розсуд). Також оператори ринку (як і інспектори) тепер мають право знімати процес перевірки на камеру.

Отже, коротко про те, як держава контролювала безпечність продуктів раніше, а як контролюватиме зараз:

Як повідомляв Landlord, Уряд затвердив періодичність планового контролю підприємств. Раніше він проводився раз на рік, тепер – раз на півроку. Окрім цього, підставою для візиту співробітників на підприємство може стати доручення Прем’єр-міністра та обґрунтована скарга споживача.

Поділися

Технології        11 червня 2019 14:28

Пестициди в річці Рось: опубліковано нові дані

У с. Збаржівка Погребищенського району Вінницької області було взято проби води із криниць. Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ, який проводив аналіз, не виявив залишкових кількостей пестицидів у пробах води. Масового мору риби в річці Рось не зафіксовано.

Про це повідомляє на своєму сайті Держпродспоживслужба.

За результатами лабораторних досліджень проб води, відібраних із р. Рось на межі Вінницької та Київської областей, залишкових кількостей пестицидів не виявлено. Сьогодні також було взято проби поверхневої води у місцях водозабору біля Білої Церкви та Богуслава та відправлено на лабораторні дослідження.

Відзначено, що за період від моменту потрапляння пестицидів у річку і до сьогодні масового мору риби та інших водних живих ресурсів у річці не спостерігається.

Держпродспоживслужба щодоби контролює вміст ЗЗР у притоці річки Рось на території Погребищенського району Вінницької області та у місцях водозабору для водопостачання м. Біла Церква, населених пунктів Узин та Фурси із басейну р. Рось.

Результати досліджень, проведених 10 червня (у районі насосної станції першого підйому (с. Глибочка Білоцерківського району), Косівського водосховища та с. Погреби на руслі річки Рось), засвідчили, що «небезпеки для питного водопостачання міст, які здійснюють водозабезпечення з річки Рось, немає», тож водопостачання в Білій Церкві було відновлено.

Як відомо, в неділю, 9 червня, у селі Збаржівка Вінницької області у річку Рось потрапили ЗЗР: автомобіль, який перевозив пестициди перекинувся в притоку Росі.

Landlord раніше повідомляв про те, чим загрожує використання нелегальних ЗЗР і як від них вберегтися: в Україні діє проект.

Поділися
Показати ще