Новини    24 грудня 2022 14:14

Український виробник чаю отримав 80 мільйонів штрафу за зв’язки з Росією


АМКУ оштрафував компанію “Орімі Україна” (змінила назву на “ТС Трейд”) на 80 млн грн за надання неповних відомостей про відсутність зв’язку кінцевого бенефіціара з РФ.

Про це повідомляє пресслужба Антимонопольного комітету України.

“Орімі Україна” є виробником чаю та натуральної кави – продукція випускається під такими зареєстрованими і Україні торговельними марками, як “Greenfield“, “TESS“, “Принцеса Гіта“, “Принцеса Канді“, “Принцеса Нурі” та “Принцеса Ява“, “Jardin“, “Piazza del Caffe” та “Жокей“.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Справу проти компанії АМКУ розпочав за заявою рітейлера – ТОВ “ВОСТОРГ“. У ній повідомлялося, що ТОВ “ОРІМІ УКРАЇНА” розіслало торговельним мережам та дистриб’юторам України електронного листа з заявою про те, що його кінцеві бенефіціарні власники, зокрема і мажоритарний бенефіціарний власник корпоративних прав в статутному капіталі – Вероніка Касьяненко, не пов’язані з РФ.

Також у листі наголошувалося, що Вероніка Касьяненко є громадянкою Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії останні 10 років та “є міжнародним незалежним приватним інвестором, активно інвестує в акції та облігації публічних компаній у всьому світі … та не інвестує в Росію, не є акціонером будь-яких компаній росії, не веде бізнес у Росії”, – додали в АМКУ.

Заявник до АМКУ наголошував, що “Орімі Україна” може бути пов’язане з російською компанією “Орими Трэйд“, власниками якої є російські підприємці Сергій Касьяненко та Олександр Євневич.

У листі-відповіді, надісланому на вимогу Комітету щодо надання інформації, “Орімі Україна” зазначила, що не володіє інформацією про зв’язки Вероніки Касьяненко з Сергієм Касьяненком.

“Водночас завдяки інформації, отриманій від СБУ, Служби зовнішньої розвідки України та від торговельних мереж й конкурентів відповідача, АМКУ було встановлено факт наявності родинних зав’язків між Веронікою Касьяненко (бенефіціаром ТОВ “Орімі Україна“) та Сергієм Касьяненком (одним з власників російської компанії “Орими Трейд“)”, – йдеться у повідомленні.

Поширення “Орімі Україна” у листах неповної інформації про своїх власників з Росії, зокрема, заперечення факту їх прямого відношення до країни-агресора може вплинути на наміри торговельних мереж та дистриб’юторів щодо співпраці з відповідачем та реалізації його товарів, а також – на бажання українських споживачів купувати товари зазначених торгових марок.

Такі дії є порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, за що на відповідача було накладено штраф, пояснили в АМКУ.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет України розпочав розгляд справи за ознаками вчинення приватним акціонерним товариством “Карлівський Машинобудівний Завод” порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Мовиться про здійснення концентрації шляхом набуття контролю над значною частиною активів ТОВ “Варіант Агро Буд” без дозволу Комітету, наявність якого необхідна.

Антимонопольний комітет України виявив ознаки порушення конкурентного законодавства у діях ПрАТ “Ізмаїльський виноробний завод”. Оформлення упаковки сидру “Винград Фраголіна” виробництва цього заводу є схожим з оформленням упаковки напою, виготовленого на основі вина “Фраголіно Б’янко”.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...