Новини    24 жовтня 2022 16:37

В АМКУ розпочали справу щодо злиття українських виробників елеваторів

У минулому ПрАТ "Карлівський Машинобудівний Завод" і ТОВ "Варіант Агро Буд" були найближчими конкурентами

Антимонопольний комітет України розпочав розгляд справи за ознаками вчинення приватним акціонерним товариством “Карлівський Машинобудівний Завод” порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Мовиться про здійснення концентрації шляхом набуття контролю над значною частиною активів ТОВ “Варіант Агро Буд” без дозволу Комітету, наявність якого необхідна, повідомляє пресслужба АМКУ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У минулому ПрАТ “Карлівський Машинобудівний Завод” і ТОВ “Варіант Агро Буд” були найближчими конкурентами. Однак з 2022 року на офіційних сайтах та у ЗМІ вони почали позиціювати себе як об’єднана компанія, що функціонує від імені ПрАТ “Карлівський машинобудівний завод”.

Зазвичай у таких випадках суб’єкти господарювання звертаються до Комітету одразу із двома заявами: про надання дозволу на концентрацію (як основну дію) та узгоджені дії (як допоміжну).

Однак наприкінці 2021 року до Комітету надійшла лише одна заява від ПрАТ “Карлівський Машинобудівний Завод” і ТОВ “Варіант Агро Буд” про надання дозволу на узгоджені дії у вигляді укладання між ними договору, що стосується утримання від конкуренції та заборони переманювання працівників (non-compete agreement).

Положення non-compete зазвичай містяться в договорах купівлі-продажу корпоративних прав та/або активів і застосовуються як допоміжний засіб для захисту інтересів майбутнього покупця. По своїй суті ці положення є антиконкурентними узгодженими діями, що мають на меті усунення конкурента з ринку. Тож Комітет розпочав справу про узгоджені дії цих компаній.

Згадані узгоджені дії не обмежилися лише положенням non-compete, а були однією з ланок складної транзакції з придбання та операційного лізингу “Карлівським Машинобудівним Заводом” активів “Варіант Агро Буду”. Відтак АМКУ також розпочав дослідження за цим фактом.

Самі ж суб’єкти господарювання звернулися до Комітету із заявою про надання дозволу на концентрацію лише наприкінці серпня 2022 року. Тоді як ПрАТ “Карлівський Машинобудівний Завод”, на момент подання заяви уже набув прав користування майже всіма активами, призначеними для здійснення завершеного циклу виробництва продукції, за виключення металоріжучого станка. Оскільки Комітет уже має у своїй практиці розгляд справ, в яких подібні “схеми” застосувалися для уникнення відповідальності за концентрацію без дозволу, було розпочато справу за ознаками вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

ДовідкаKMZ Industries (ПрАТ “Карлівський машинобудівний завод”) є найбільшим виробником елеваторного обладнання в Україні. Компанія успішно реалізувала понад 5000 об’єктів.

ТОВ “Варіант Агро Буд”  входить до української виробничої групи із десяти підприємств, що займаються обробкою металу та виготовленням обладнання для його обробки. Компанія виготовляє обладнання для елеваторів, системи зрошення, причіпну техніку та інше обладнання. 

Нагадаємо, ТДВ “Микулинецьке” протестувало зерносушарку Brice-Baker SCN 12/24, що працює на альтернативному паливі, на кукурудзі підвищеної вологості. Обладнання від KMZ Industries впоралося на відмінно.

Раніше повідомлялось, що у KMZ Industreis відзвітували про останні роботи на об‘єктах по регіонах.

Landlord повідомляв, що KMZ Industries раніше запустили в експлуатацію першу чергу елеватора в Харківській області.

В Івано-Франківській області KMZ Industries завершили монтаж найбільшої у цьому році зерносушарки Вrice-Вaker.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...