Новини / Технології     16 вересня 2023 17:04

Українські смарт-вулики встановлять на дослідницьких пасіках у кількох країнах світу

Компанія AmoHive розробила рішення допомоги науковцям, які досліджують хвороби бджіл та наслідки їхнього невдалого зимування

Під час світового конгресу Apimondia Chile 2023 та виставки “АпіЕКСПО”, які 4-8 вересня тривали у Чилі, компанія AmoHive презентувала розробку – проєкт “IT-бджільництво від AmoHive”, повідомляє проєкт USAID “Економічна підтримка України”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Команда розробників провела прямі перемовини з представниками університетів та спілок пасічників із США, Канади, Аргентини та Бразилії щодо розміщення на їхніх дослідних пасіках смарт-вуликів та їхнє підключення до спільної бази даних.

Зауважується, що це дозволить отримати унікальний масив даних про життя бджіл у різних країнах, що становитиме основу для аналізу проблемних питань та планування розвитку світового бджільництва.

Ідея є дуже привабливою не лише для науковців та бджолярів, але й для молоді. Бо молодь може через цю технологію отримати мотивацію щодо навчання бджільництву та створення власного бджолярського бізнесу.

До того ж під час виставки AmoHive отримало срібну медаль 48-го світового конгресу “Апімондія” за краще пасічницьке фото.

Довідка. Компанія AmoHive розробила рішення допомоги науковцям, які досліджують хвороби бджіл та наслідки їхнього невдалого зимування. У червні 2023 року у Васильківському районі Київської області відкрили першу в Україні експериментальну IT-пасіку. На її базі планують проводити навчання з IT-бджільництва для молоді у партнерстві з українськими закладами аграрної освіти.

Наприкінці минулого року цей винахід отримав почесну нагороду у номінації «Найкраще інноваційне та технологічне рішення у 2022 р.» на конкурсі European Bee Award.

Основу проєкту складає смарт-вулик, обладнаний датчиками, що працюють автономно за допомоги сонячної панелі, регулярно передають комплекс даних до сервера та мобільного додатку. Ці дані акумулюються та обробляються за допомогою технології Big Date аналізу.

Отримання такої інформації дозволяє бджоляреві завчасно реагувати на вологість, температуру у вулику, що врешті призведе до покращення його роботи.

Нагадаємо, на Київщині облаштовують першу у світі ІТ-пасіку українсько-польських розробників AmoHive. Нині там триває унікальне дослідження – на основі даних смарт-вуликів порівнюють найбільш поширені раси українських бджіл.

Нещодавно стартап переміг у конкурсі під егідою ООН та Міністерства закордонних справ Польщі зі створення ІТ-пасіки, де використовуються винятково смарт-вулики. Як стверджує команда AmoHive, управління смарт-пасікою відрізняється від управління традиційною пасікою більшим охопленням та своєчасною поінформованістю бджоляра і власника землі, на якій запилюються рослини. Управління стає ефективнішим, бджоляр може точніше планувати свою роботу на пасіці, а власник земель має змогу контролювати ефективність запилення, силу бджолиної родини та загалом оцінити ефективність послуги, яка надається йому бджолярами.

Український додаток “Пасіка у смартфоні” вийшов на міжнародні ринки. Українська “Пасіка у смартфоні” успішно використовується у Польщі та Канаді.

Війна та падіння економіки вплинули абсолютно на всі галузі виробництва, і бджільництво не є виключенням. Галузь зазнала великих збитків, а для відновлення втрачених пасік потрібні великі кошти.

Попри збитки, завдані галузі бджільництва через військову агресію РФ, у 2022 р. в Україні зібрано хороший медовий врожай. Щодо експорту меду, то його обсяги уже суттєво зменшилися, але все одно продукція українських пасічників продається за кордон й під час війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також