Новини / Тваринництво     02 січня 2020 12:19

Українські переробники закуповують молоко в Польщі через брак сировини

В Україні молоко в дефіциті. Вітчизняні молокозаводи змушені купують сировину в сусідній Польщі. Але це не вирішує глобальної проблеми. Нині дефіцит молока в нашій країні становить понад 1 млн тонн. В 2020 році надої ще упадуть, прогнозують експерти.

Про це повідомляє Agronews.

Українські переробники закуповують молоко в Польщі через брак сировини. Але глобальну проблему нашої країни такі заходи вирішити не здатні. Бо імпортувати вдасться лише кілька тисяч тонн, а брак сировини становить більше 1 млн тонн. Про це повідомила Олена Жупінас, керівник проекту АВМ «Гуртовий збут молока» на конференції присвяченій молочній сфері Milk Processing.

У році 2020 виробництво молока складе 9,7 млн тонн, прогнозують експерти. А це на 3,8% менше, ніж минулого року.

У цьому році вперше в історії України обсяг виробництва буде меншим за 10 млн тонн, – повідомила Олена Жупінас.

Читайте: Дитяче харчування, сир та молоко: до 2023 року ринок органічної молочки в світі зросте на 50%

Основною причиною значного дефіциту молока є скорочення поголів’я дійних корів. За останні 20 років поголів’я молочних корів зменшилося більш ніж на 30 тис., відзначає Асоціація виробників молока.

Виробники відзначають: зниження поголів’я ВРХ прискорилося після старту обігу земель в «турборежимі». Крім того, після скасування у 2016 році спецрежиму ПДВ держава не розробила ефективної програми підтримки тваринницької галузі, яка б дала можливість фермам розвиватися.

Влада повинна змінити ситуацію: аби фермери припинили вирізати ВРХ, необхідні  прозорі правила гри на ринку землі, а також стабільна підтримка фермерів, що займаються тваринництвом на тривалу перспективу, вважає Олена Жупінас.

Landlord раніше повідомляв, що на Львівщині будують перший кооперативний молокопереробний завод.

 

Читайте також

Матеріали по темі