Новини / Тваринництво     02 січня 2020 12:19

Українські переробники закуповують молоко в Польщі через брак сировини

В Україні молоко в дефіциті. Вітчизняні молокозаводи змушені купують сировину в сусідній Польщі. Але це не вирішує глобальної проблеми. Нині дефіцит молока в нашій країні становить понад 1 млн тонн. В 2020 році надої ще упадуть, прогнозують експерти.

Про це повідомляє Agronews.

Українські переробники закуповують молоко в Польщі через брак сировини. Але глобальну проблему нашої країни такі заходи вирішити не здатні. Бо імпортувати вдасться лише кілька тисяч тонн, а брак сировини становить більше 1 млн тонн. Про це повідомила Олена Жупінас, керівник проекту АВМ «Гуртовий збут молока» на конференції присвяченій молочній сфері Milk Processing.

У році 2020 виробництво молока складе 9,7 млн тонн, прогнозують експерти. А це на 3,8% менше, ніж минулого року.

У цьому році вперше в історії України обсяг виробництва буде меншим за 10 млн тонн, – повідомила Олена Жупінас.

Читайте: Дитяче харчування, сир та молоко: до 2023 року ринок органічної молочки в світі зросте на 50%

Основною причиною значного дефіциту молока є скорочення поголів’я дійних корів. За останні 20 років поголів’я молочних корів зменшилося більш ніж на 30 тис., відзначає Асоціація виробників молока.

Виробники відзначають: зниження поголів’я ВРХ прискорилося після старту обігу земель в «турборежимі». Крім того, після скасування у 2016 році спецрежиму ПДВ держава не розробила ефективної програми підтримки тваринницької галузі, яка б дала можливість фермам розвиватися.

Влада повинна змінити ситуацію: аби фермери припинили вирізати ВРХ, необхідні  прозорі правила гри на ринку землі, а також стабільна підтримка фермерів, що займаються тваринництвом на тривалу перспективу, вважає Олена Жупінас.

Landlord раніше повідомляв, що на Львівщині будують перший кооперативний молокопереробний завод.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також