Новини / Тваринництво     22 лютого 2019 12:10

Дитяче харчування, сир та молоко: до 2023 року ринок органічної молочки в світі зросте на 50%

До 2023 року світовий ринок органічних молочних продуктів зросте на понад 50%. Прогнозується, що його розмір становитиме $28 млрд. Наразі обсяг ринку оцінюється у $18 млрд. Зросте, насамперед, виробництво органічного дитячого харчування, різних видів сирів та молока.

Про це повідомляє Dairy Global.

Всесвітнє споживання, дистрибуція та ринкова дохідність органічних молочних продуктів зростає і сьогодні становить 20% всіх продажів органічних продуктів і напоїв у всьому світі. Найбільшим сегментом світового ринку органічної молочної продукції є рідке молоко. Його частка становить 24% від загального обсягу продажів молочних продуктів.  США – сьогодні найбільший органічний ринок рідкого молока, на який припадає понад 50% світових продажів.

ЧитайтеКейс: $8 млрд прибутку та чверть світового експорту молочки – як працює молочний гігант

Країни Азії в останні роки нарощують споживання органічної молочки. Наприклад, за прогнозами, китайський ринок зросте до $1,8 млрд. Це пояснюється підвищеною обізнаністю споживачів про якість органічних продуктів та підвищення доходів. Китай також є найбільшим органічним ринком дитячих сумішей у світі. Його обсяг оцінюють у $200 млн.

З ростом кількості виробників збільшаться також площі для органічного молочного тваринництва.  За останні роки глобальна територія органічних сільськогосподарських угідь збільшилася приблизно на 15% – до 57,8 млн. га. Наразі в усьому світі налічують 2,7 млн. виробників органічних продуктів. Це становить приблизно 13% від сумарного обсягу всіх виробників продуктів харчування. Найбільші площі органічних земель зосереджені в Океанії (передусім, в Новій Зеландії та Австралії) – майже половина світової органічної території. Після неї йдуть Європа (23%) та Латинська Америка.

ЧитайтеВиробництво молока в Україні: названо трійку областей-лідерів

Експерти прогнозують, що головним рушієм для майбутнього зростання ринку стануть нові категорії продуктів: сири та спеціалізовані молочні інгредієнти. Очікується, що виробництво й споживання органічних дитячих сумішей та органічного сиру значно зростуть протягом наступних 5-7 років, відповідно на 12,1% та 14%. Тому до 2023 року світовий ринок органічної молочки становитиме $28 млрд. Для порівняння: 2010-го обсяг ринку був лише $10,5 млрд.

Як раніше повідомляв Landlord, до 2030-го Україна може увійти в п’ятірку світових лідерів з виробництва молока. Країни, які займали передові позиції з виробництва молока в світі, США, Нова Зеландія, Австралія, Аргентина та деякі країни ЄС, уже сьогодні не справляються з обсягами попиту на продукцію. Натомість Україна має природній та економічний потенціал, аби стати країною-лідером з виробництва молока.

Трейдинг        15 травня 2019 16:23

Австралія імпортує пшеницю – вперше за 12 років

Через тривалу посуху в Австралії значно скоротився урожай зернових. Як наслідок – уперше за останні 12 років країна імпортуватиме пшеницю. Австралійський Мінсільгосп видав відповідний дозвіл. Закуповують зерно в Канаді.

Про це повідомляє УНІАН.

Як розповіли на телеканалі ABS, Міністерство сільського господарства і водних ресурсів Австралії вперше за останні 12 років видало дозвіл на закупівлю пшениці на зовнішньому ринку. Поставки буде здійснено з Канади упродовж 6–8 тижнів.

Читайте: IT-технології в агробізнесі: точність, ефективність та швидка самоокупність

Поточний сезон на континенті також характеризується екстремально посушливими умовами, тому  австралійські фермери скорочують посівні площі зернових або відтерміновують посівну кампанію, сподіваючись на дощі.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Австралії посуха третій рік знищує врожаї пшениці. У маркетинговому сезоні 2018/19 кількість виробленого зерна впаде до 11-річного мінімуму.

Поділися

Рослинництво        01 березня 2019 13:35

Посуха знищує посіви австралійської пшениці. Виробництво впало до 11-річного мінімуму

В Австралії посуха третій рік знищує врожаї пшениці. Однак, у маркетинговому сезоні 2018/19 кількість виробленого зерна впаде ще більше – до 11-річного мінімуму.

Про це повідомляє «The Western Producer».

У наступні 3-6 місяців, за прогнозами метеорологів, у штатах з масштабними посівами пшениці – Квінсленді та Південному Уельсі – буде спостерігатися суха погода.

Це призведе до випалення частин пшеничних плантацій. Останні до нового сезону планують засівати саме з квітня цього року.

Читайте: Клонування генів пшениці: британці випробовують новий спосіб підвищення стійкості культур

У результаті – зниження обсягів виробництва австралійської пшениці в 2019/20 маркетинговому році може призвести до росту цін на світовому ринку.

Причиною такої погоди стало різке коливання температур поверхового шару воду в Тихому океані – Ель-Ніньо. Це призводить до руйнівних повеней та посух на одній і тій же території.

Як раніше повідомляв Landlord, Аграрний фонд розпочинає весняну кампанію форвардної програми закупівлі зерна врожаю 2019 р., у межах якої в аграріїв планується закупити 710 тис. т зернових. У результаті українські фермери зможуть отримати фінансування на загальну суму 2,5 млрд грн.

Поділися

Клімат        26 лютого 2019 13:22

На боротьбу з глобальним потеплінням Австралія виділила $2 млрд. Найбільше отримає агросектор

Уряд Австралії офіційно оголосив про початок програми з боротьби з глобальним потеплінням. Чиновники планують до 2030 року на 26–28% зменшити викиди шкідливих речовин в атмосферу. На перший етап проекту держава виділила $2,2 млрд.

Про це повідомляє «Adoxa».

Найбільше коштів піде на агросектор. Зокрема, на створення новітніх систем захисту рослин, добрив, поливу, освітлення та охолодження. Також кошти виділятимуть на проекти, які зможуть захистити насадження від пожежі або ж узагалі її уникнути.

Читайте: Зміни клімату, неврожай і голод – песимістичний прогноз на 2019-й від Bloomberg

«Ми усвідомлюємо, що маємо справу зі зміною клімату. Австралійці не повинні вибирати між економікою та навколишнім середовищем, тому держава сама виділяє кошти на проекти боротьби з глобальним потеплінням», – заявив прем’єр-міністр Скотт Моррісон.

На виділені кошти створять спеціальний фонд захисту клімату. Установа сповідуватиме урядові принципи кліматичної політики зі зменшення викидів.

Як раніше повідомляв Landlord, рейтинг найбільших небезпек для людства очолили зміни клімату. Такі результати опитування 1500 людей із 26 країн світу, проведеного американським науково-дослідним центром PRC.

Поділися

Овочівництво        19 лютого 2019 18:21

Картопля вартістю €500 за кг та добрива з унікальних водоростей: озвучено світові тренди в овочівництві

Збагачена крохмалем картопля має конкурентні переваги на світовому ринку. Її активно споживає фармацевтична промисловість, переробляючи на патоку, декстрин та глюкозу. Також серед світових трендів – картопля преміум-класу, дорога, органічна та красива.

Про це йдеться в звіті маркетингової компанії Kleffmann Group Ukraine, повідомляє Український клуб аграрного бізнесу на своїй сторінці у Facebook.

Як приклад експерти наводять найдорожчу картоплю вартістю €500 за кг. Її вирощують на одному з островів у Середземному морі. Фермери удобрюють спеціальними водоростями, а після збору продають у ресторани високої кухні.

ЧитайтеBelchim випустив новий гербіцид Proman для захисту картоплі

Ефективність інвестування коштів у виробництво якісних продуктів доводить також Нова Зеландія. Середній річний обсяг роздрібної торгівлі та експорту картоплі в країні становить $300 млн. Це – в 5-6 разів більше, ніж в Україні. При цьому, об’єми виробництва кардинально менші – у 44 рази та становлять усього 500 тис. тонн на рік.

Крім того, серед трендів на ринку картоплі експерти називають збільшення її споживання в країнах Азії (передусім, у Китаї) та Африці. При цьому, зростає й частка глобального виробництва в азійських та африканських країнах – 51% та 7% відповідно.

Як раніше повідомляв Landlord, торік в Україні було зібрано 22,5 млн т картоплі, що всього на 1% більше, ніж у 2017 р. При цьому, у 2017-му кількість посівних площ була дещо більшою – 1 323 тис. га проти 1 млн 319 тис. га. Мінімальний приріст показника забезпечило збільшення середньої врожайності (170 тис. га з гектару проти 167 тис. га). Найбільші ж врожаї показали Вінницька й Житомирська області.

Поділися

Тваринництво        19 лютого 2019 12:47

Британські фермери фарбують дахи свинарників у білий колір. Експерти пояснюють причину

Фермери Великої Британії та Австралії в останні роки почали фарбувати дахи свинарників у білий колір. Такий тренд пояснюють спекотним літом. Білий дах менше, ніж темний, притягує сонце та відтак – зменшує температуру в приміщенні.

Про це повідомляє Pig Progress.

Річ у тім, що спекотні літньо-весняні сезони стають причиною додаткових витрат фермерів на утримання свинарників. Адже щорічне підвищення температури повітря та рекордна спека призводять до збільшення навантажень на вентиляційну систему, ізоляцію та потребу в питті тварин й охолодженні кормів.

ЧитайтеФермер із Данії за €1,6 млн модернізував зливну систему для свиней

Крім того, спека негативно впливає на життєво важливі функції худоби. Наприклад, у свиней погіршується апетит, після чого вони набирають меншу запланованої маси. Надмірне пиття призводить до харчового дисбалансу та виведення з організму поживних речовин. Тепловий стрес погіршує імунітет та викликає агресію, тому частішають випадки кусання одне одного в стаді. Також збільшується кількість шкірних захворювань.

Аби цього уникнути, британський експерт зі свиноводства Джон Гад пропонує покращити ізоляцію, вентиляцію та безперебійне постачання води.

«Для свиней ізоляція влітку важлива настільки ж, як і взимку за неадекватних низьких температур. Адже свині вважаються так званими «гарячими» тваринами, які за надмірної спеки одразу ж знижують свою продуктивність», – наголошує експерт.

ЧитайтеЗірка Youtube: фермер з Житомирщини веде відеоблог про вирощування свиней

Тому найперше Джон Гад радить робити дахи тонкими. Крім того, обов’язково фарбувати їх у білий колір. Цей лайфхак уже випробували на собі австралійські фермери. Фарбу варто робити за таким рецептом: змішати 4,5 л білої емульсії ПВА, 22 л води, 20 кг гідратованого вапна та одну жменю цементу.

Таке покриття, за словами експертів, здатне зменшити сонячне випромінювання на приміщення до 30%. У результаті внутрішня температура в сараї падає на 3ºC.

Як раніше повідомляв Landlord, заспокійливі трави та іграшки в сараї можуть зменшити стрес у свиней та, відповідно, підвищити їхні добробут і продуктивність. Це довела група іспанських вчених, які опублікували результати своїх досліджень у науковому журналі Applied Animal Behavior Science.

Поділися
Показати ще