Новини / Тваринництво     22 лютого 2019 12:10

Дитяче харчування, сир та молоко: до 2023 року ринок органічної молочки в світі зросте на 50%

До 2023 року світовий ринок органічних молочних продуктів зросте на понад 50%. Прогнозується, що його розмір становитиме $28 млрд. Наразі обсяг ринку оцінюється у $18 млрд. Зросте, насамперед, виробництво органічного дитячого харчування, різних видів сирів та молока.

Про це повідомляє Dairy Global.

Всесвітнє споживання, дистрибуція та ринкова дохідність органічних молочних продуктів зростає і сьогодні становить 20% всіх продажів органічних продуктів і напоїв у всьому світі. Найбільшим сегментом світового ринку органічної молочної продукції є рідке молоко. Його частка становить 24% від загального обсягу продажів молочних продуктів.  США – сьогодні найбільший органічний ринок рідкого молока, на який припадає понад 50% світових продажів.

ЧитайтеКейс: $8 млрд прибутку та чверть світового експорту молочки – як працює молочний гігант

Країни Азії в останні роки нарощують споживання органічної молочки. Наприклад, за прогнозами, китайський ринок зросте до $1,8 млрд. Це пояснюється підвищеною обізнаністю споживачів про якість органічних продуктів та підвищення доходів. Китай також є найбільшим органічним ринком дитячих сумішей у світі. Його обсяг оцінюють у $200 млн.

З ростом кількості виробників збільшаться також площі для органічного молочного тваринництва.  За останні роки глобальна територія органічних сільськогосподарських угідь збільшилася приблизно на 15% – до 57,8 млн. га. Наразі в усьому світі налічують 2,7 млн. виробників органічних продуктів. Це становить приблизно 13% від сумарного обсягу всіх виробників продуктів харчування. Найбільші площі органічних земель зосереджені в Океанії (передусім, в Новій Зеландії та Австралії) – майже половина світової органічної території. Після неї йдуть Європа (23%) та Латинська Америка.

ЧитайтеВиробництво молока в Україні: названо трійку областей-лідерів

Експерти прогнозують, що головним рушієм для майбутнього зростання ринку стануть нові категорії продуктів: сири та спеціалізовані молочні інгредієнти. Очікується, що виробництво й споживання органічних дитячих сумішей та органічного сиру значно зростуть протягом наступних 5-7 років, відповідно на 12,1% та 14%. Тому до 2023 року світовий ринок органічної молочки становитиме $28 млрд. Для порівняння: 2010-го обсяг ринку був лише $10,5 млрд.

Як раніше повідомляв Landlord, до 2030-го Україна може увійти в п’ятірку світових лідерів з виробництва молока. Країни, які займали передові позиції з виробництва молока в світі, США, Нова Зеландія, Австралія, Аргентина та деякі країни ЄС, уже сьогодні не справляються з обсягами попиту на продукцію. Натомість Україна має природній та економічний потенціал, аби стати країною-лідером з виробництва молока.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також