Новини / Аналітика     03 червня 2019 13:31

Українські аграрії можуть збалансувати ситуацію на валютному ринку – Данилишин

Одним із економічних ризиків в Україні в другій половині 2019-го є уповільнення темпів економічного зростання (2,5–2,7%), що може призвести до несприятливої ситуації на валютному ринку. У запобіганні цьому експерти покладають надії зокрема на продукцію аграріїв.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук голова  Ради НБУ, доктор економічних наук, професор Богдан Данилишин.

Розмірковуючи, що може зашкодити стабільності гривні в Україні і як цьому можна зарадити, Богдан Данилишин наголошує, що Україна дуже залежить від світових цін на сировину і ситуації в економіках країн, які є її основними торговельними партнерами.

Ціна на зернові у світі не зростатиме

Експерт відзначає, що у 2019 р. у світі немає серйозних передумов для зростання ціни на зернові, які є основною статтею українського аграрного експорту. Аргументом до цього є прогнози щодо збільшення світового виробництва зерна (на на 2,7% за прогнозами ФАО).

Підвищення глобального споживання зернових

Проте, за словами Богдана Данилишина, привід для обережного оптимізму дає прогноз зростання світового споживання зернових у 2019–2020 рр. на 1,5%. При цьому очікують, що найбільшою мірою підвищиться споживання фуражного зерна – на 1,7% порівняно з 2018–2019 рр.

Читайте: Grain Ukraine 2019: проблеми логістики, 100 млн євро кредиту та рекордний урожай зернових

Експерт вважає, що це може зіграти на користь українській економіці, оскільки «Україна – великий гравець світового ринку якраз фуражного зерна».

Сила фуражного зерна

З огляду на прогнози щодо чергових рекордів з виробництва (63–65 млн т) та експорту (43–46 млн т) зерна в Україні у 2019–2020 МР, голова  Ради НБУ передбачає, що експортна виручка українських аграріїв може зрости за рахунок поставок на світовий ринок великих обсягів зернових.

Своєю чергою зростання вартості експорту може посприяти встановленню балансу на валютному ринку, – підсумовує Богдан Данилишин.

Landlord раніше повідомляв про те, що у травні від початку року офіційний курс гривні до долара США підвищився на 5,5%. Значне зміцнення національної валюти зумовлено низкою економічних чинників, одним із яких є рекордний експорт сільгосппродукції минулорічного врожаю.

Читайте також