Новини / Садівництво     25 січня 2019 07:50

Українське вино мало успіх на Зеленому тижні в Берліні

Одним із видів продукції, яку українські аграрії гідно представили на виставці «Зелений тиждень 2019» у Берліні, була продукція виноробів (Колоніст, Шабо). Незважаючи на тимчасову окупацію Криму, в Україні спостерігається позитивна динаміка розвитку сектора виноградарства та виноробства.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

Хоча Україна все ще лишається нетто-імпортером вина (у 2018 р. ввезено на суму $113,5 млн), обсяги експорту продукції українських виноробів у 2018 р. зросли на 20% (експортовано на суму понад $38 млн).

Читайте220 тис. га виноградників та відмова від цукру – як в Аргентині роблять вино

У цифрах розвиток сектора виноградарства та виноробства в Україні виглядає так:

 • 43,5 тис. га виноградників (на початок 2018 р.);
 • 228,1 тис. т – валове виробництво винограду (на 1 листопада 2018 р.);
 • 121 суб’єкт господарювання отримав ліцензію на виробництво вин та горілчаних виробів, з них 100 – виключно на виробництво вин;
 • 229 га нових виноградників висаджено у 2018 р.

Ольга Трофімцева висловила впевненість, що «українське вино буде і далі впевнено завойовувати нові ринки і нових прихильників в усіх регіонах світу».

Як повідомляв Landlord, загалом у «Зеленому тижні 2019» взяло участь 56 українських агрокомпаній.

Політика        7 години тому

Заборонено вводити споживача в оману: Ольга Трофімцева про нові правила маркування продуктів

Хоча операторам ринку дозволено ще 3 роки маркувати харчові продукти згідно з правилами, які діяли станом на 5 серпня 2019-го, це не означає, що вони можуть надавати неповну або недостовірну інформацію у період до 2022 року. За такі дії щодо них можуть застосовувати санкції.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

Очільниця Міністерства зазначає, що Держпродспоживслужба вже сьогодні може штрафувати виробників за неправдиву інформацію в маркуванні харчових продуктів. При цьому розміри штрафів за неправильне маркування суттєво збільшилися і становлять 15 мінімальних зарплат (майже 63 тис. грн у 2019 році) для юридичних осіб та 10 мінімальних зарплат (майже 42 тис. грн) для фізосіб-підприємців.

Читайте: Зеленський очікує на тісну співпрацю в агросекторі з Ізраїлем

Серед даних, які мають бути вказані на упаковці, Ольга Трофімцева наводить зокрема такі:

 • Інформація про будь-які алергени, котрі використовувалися у виробництві або приготуванні харчових продуктів.
 • Кількість певних інгредієнтів у відсотковому співвідношенні (у випадках, коли назва інгредієнта асоціюється у споживача із цим харчовим продуктом або виділена в маркуванні словесно чи графічно).
 • Інформація про особливі умови зберігання та використання – у разі потреби.
 • Інформація про поживну цінність продукту.

Landlord раніше повідомляв про те, що згідно із Законом України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» нові правила маркуваня харчових продуктів почали діяти 6 серпня 2019 року. 

Поділися

Кейси        08 серпня 2019 09:13

Найкращий тенісист України Сергій Стаховський став виноробом ВІДЕО

У власності Сергія Стаховського та його партнерів 20 га виноградників у Закарпатті. Вино під брендом Stakh Reserve обіцяють вже взимку цього року.

Про бізнес першої ракетки України – у сюжеті 21Tv Ungvar.

Тенісист кілька років грає за французький клуб, там, у Франції, скуштував якісного вина і захотів виробляти не гірше в Україні.

Виноградники Стаховського та його однодумців – у Берегівському районі Закарпаття, у краю з традиціями виноробства.  Відомий спортсмен, володар семи титулів міжнародної асоціації тенісистів АТР,  розповів, що у минулому році вже зібрали перший врожай. Для майбутнього авторського вина доправили з Франції 180 дубових бочок. Керувати процесом довірили виноробу з 20-річним стажем.

У жовтні-листопаді цього року буде перший розлив двох видів червоного вина у пляшки, і під брендом Stakh Reserve його обіцяють споживачам вже до Різдва.

Читайте: Чернігівський експеримент: фермери північної України висадили виноградники

«Сподіваємося, що це буде сюрприз для українських споживачів», – каже Сергій Стаховський.

У планах – створити ще й власне біле та рожеве вино.

Відзначимо, що нещодавно Сергій Стаховський вперше з 2011 року переміг на турнірі в американському Нью-Порті. У парі з іспанцем Марселем Гранольєрсом українець здолав дует Марсело Аревало / Мігелем Анхель Рейес-Варела (Сальвадор / Мексика) – 6:7 (10), 6:4, 13:11. Загалом, в колекції 33-річного тенісиста вже було чотири одиночних і три парних титули АТР. Наразі Сергій Стаховський займає 144 сходинку в одиночному рейтингу АТР, та 147-ме (+54 позиції) у парному. Оцінити успіх Сергія на наступних турнірах можна на сайті Букмекерські контори України, які пропонують широкий вибір БК та надають об’єкивні коефіцієнти.

Як повідомляв раніше Landlord, на Миколаївщині юрист-фермер вирощує чорноморських устриць.

Поділися

Аналітика        31 липня 2019 16:08

Ольга Трофімцева пояснила, навіщо аграріям міністерство

Мінагрополітики має бути медіатором, лобістом та неупередженим економістом-аналітиком для АПК – такими бачить функції ввіреної їй структури в.о. міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева.

Про це повідомляє Економічна правда.

Керівник і політик нової генерації Ольга Трофімцева висловила своє бачення доцільності існування профільного міністерства для аграріїв, а також його основних завдань саме на сьогоднішньому етапі.

Чи потрібно аграріям своє міністерство?

Сьогодні можна почути думку про необхідність об’єднання Мінагрополітики з іншими суміжними міністерствами. Ольга Трофімцева відзначає, що через такий досвід проходило багато країн (США, Німеччина, Франція, Нідерланди), проте всі вони визнали необхідність окремого міністерства, яке б формувало та реалізувало аграрну політику держави.

Читайте: Українські аграрії можуть втратити частину врожаю через транспортний колапс – Олександр Криворучко

Ольга Трофімцева вважає, що в аграрного сектора України є повне право мати власного представника, лобіста, в Кабінеті міністрів. Доцільність його обумовлена необхідністю «забезпечення економічного зростання (18 % ВВП та 40 % валютної виручки формує сьогодні саме АПК) та світовим досвідом».

В.о. міністра відзначає, що майже всі країни, які лідирують на продовольчих ринках, мають не лише власне міністерство, а й загальноєвропейський директорат DG Agri, та витрачають на їх функціонування значні кошти.

Навіщо аграріям потрібно своє міністерство?

На думку Ольги Трофімцевої, ключові функції Мінагрополітики – це бути «медіатором, лобістом та неупередженим економістом-аналітиком для АПК».

За її словами, діяльність міністерства має формуватися з огляду на найбільш чутливі точки зростання продуктивності в агросекторі:

 • Інноваційність

У цьому ключі в.о. міністра  наголошує на пріоритетності нових підходів до аграрної науки та освіти.

 • Конкурентоспроможність та експорт

Концентрація на продуктивності праці, створенні доданої вартості та оптимізації енергозатрат.

 • Управління ризиками та формування підходів climate smart agriculture

Розвиток механізмів управління ризиками, впровадження заходів страхування, адаптації до змін клімату, раціонального використання природних ресурсів.

 • Розвиток сільських територій

Для досягнення економічного зростання це один із найпріоритетніших напрямків.

Landlord раніше повідомляв про те, що президент УКАБ Алекс Ліссітса пропонує об’єднати в одному міністерстві напрямки сільського господарства, продовольства, екології, регіонального розвитку, земельних відносин, захисту прав споживачів, торгівлю аграрною продукцією та професійно-технічну освіту.

Поділися

Трейдинг        25 липня 2019 12:10

Український агроекспорт виріс на 18,6% – до $10,3 млрд

За підсумками січня-червня експорт продукції аграрного сектору склав понад $10,3 млрд, що на $1,6 млрд (або на 18,6%) більше порівняно з аналогічним періодом 2018 року.

Свіжі дані українського аграрного експорту наводить Мінагрополітики на своєму сайті. У зовнішньоторговельному обігу України в цілому продукція АПК складає чверть, у цінах це $13,1 млрд.

Про це повідомила в. о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева. За її словами, свіжі цифри з експорту за півроку дають усі підстави сподіватись на новий експортний рекорд у 2019 році.

«Найвагомішими чинниками таких результатів залишаються обсяги експорту зернових культур – 44,2%, олії – 22,9% та насіння олійних культур – 6%», – відзначила Ольга Трофімцева.

Читайте: Уряд скасував ліцензування імпорту та експорту спирту, алкоголю і сигарет

За її словами, обсяги експорту продукції рослинництва зросли на $1,5 млрд дол. США (на 19,3%) – до 9, 5 млрд дол. США.Обсяги експорту продукції тваринництва також зросли на  $73,2 млн (на 10,9%) і склали  $742,5 млн.

Куди йде найбільше українського  агроекспорту

 1. Країни Азії – 41,9%
 2. Країни Європейського Союзу – 33%
 3. Країни Африки – 15,4%.

Основні країни, до яких експортувалася українська продукція

(тис. дол. США)

  Країна Експорт Частка в експорті %
1 Китай 923 442 9,0
2 Єгипет 836 693 8,2
3 Індія 814 261 7,9
4 Туреччина 786 728 7,7
5 Нідерланди 732 188 7,1
6 Іспанія 572 118 5,6
7 Італія 380 006 3,7
8 Польща 353 094 3,4
9 Білорусь 319 811 3,1

Як повідомлявв раніше Landlord, українські аграрії встановили рекорд із експорту зернових – 50,4 млн тонн за рік.

Поділися

Садівництво        24 липня 2019 10:24

Високоприбуткові малинники та виноградники: у Запорізькій області пройде Фестиваль щасливих ягід

Побачити на власні очі, як працюють успішні ягідники, дізнатися, як створити виноградник з нуля за 3 роки, а також про унікальну методику вирощування винограду на богарі зможуть учасники Фестивалю щасливих ягід, що відбудеться у серпні в Запорізькій області.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Фестиваль щасливих ягід, організований за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, вже стає доброю традицією. Він покликаний продемонструвати українським фермерам, як побудувати успішний бізнес у садівництві та виноградарстві.

Читайте: У Молдові для студентів ввели нову спеціальність – виробник ягід

Унікальні технології вирощування ягід та винограду, механізми створення кооперативів для отримання нових перспектив у виробництві й реалізації продукції, – про це можна буде довідатися на фестивалі.

Учасники заходу побувають в успішних запорізьких господарствах, де отримають можливість перейняти досвід кращих фермерів.

Зокрема, ягідний кооператив «Макартет», що працює в с. Садове, продемонструє гостям малинові та ожинові плантації, представить алгоритм створення високоприбуткового малиннику під ключ за 7 років, а також тонкощі ягідних агротехнологій. Об’єднання у кооператив «Макартет» дало можливість фермерам стати сильнішими та конкурентоспроможними.

Як створити виноградник з нуля за 3 роки, як відтермінувати дозрівання винограду, щоб отримати більш пізній урожай та гарну ціну – можна буде дізнатися у фермерському господарстві «Ніка». Про унікальну методику вирощування винограду на богарі розповість авторитетний виноградар і селекціонер Іван Захаренко.

Фестиваль щасливих ягід пройде 23 серпня у с. Садове Токмацького району Запорізької області.

Landlord раніше повідомляв про те, як господарству Обрій вдалося досягти високої рентабельності у вирощуванні ягід.

Поділися
Показати ще