Новини / Трейдинг     27 травня 2020 10:15

Україна залишиться без перехідного запасу пшениці

Міністерство економіки України запевнило, що відвантаження пшениці буде продовжено і після вичерпання квоти на експорт

На початку тижня Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства повідомило, що квоту на експорт пшениці у 20,5 млн тон майже вичерпано. Станом на понеділок, 25 травня, закордон було відвантажено 20,015 млн. тон. Трохи пізніше, у вівторок 26 травня, агентство «АПК Інформ» повідомило, що граничні обсяги культури, які трейдери мали змогу вивезти на експорт, вже досягнуто.

Коментуючи ситуацію із подальшим експортом пшениці агентству Reuters, заступник міністра економіки Тарас Висоцький наголосив, що наразі ніяких подальших обмежень експорту не планується, і зовнішня торгівля пшеницею продовжуватиметься.

Нагадаємо, що вищезгадана квота була встановлена шляхом підписання Меморандуму між агробізнесом та Міністерством економіки 30 березня цього року. Як заявив тоді президент УЗА Микола Горбачьов, показник на рівні 20,2 млн тон повністю відповідає прогнозу експорту пшениці з України. Станом на кінець березня українські експортери вже відвантажили 18 млн тон – тобто залишилось ще 2,2 млн тон. Як запевняли у УЗА, цей обсяг є абсолютно типовим для України в останні місяці сезону та не несе жодних ризиків продовольчої безпеки.

Читайте: Ігор Петрашко: уряд майже погасив заборгованість перед фермерами за 2019 рік 

Лишається питання – якщо Україна експортуватиме пшеницю й надалі, який обсяг складських запасів пшениці залишиться в країні на початок нового сільгоспроку? Традиційно залишок складав більш, ніж 1 млн т он (близько півтора місяці внутрішнього споживання).

Нагадаємо, що раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запевняв, що поточні кінцеві запаси можуть покрити внутрішній попит принаймні протягом наступних шести місяців.

У Reuters наголошують, що український уряд не надав даних про очікувані запаси на кінець червня, хоча офіційна служба статистики повідомила, що запаси великих і середніх сільськогосподарських підприємств на 1 квітня становили 4,1 млн тон пшениці.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що в Україні стабілізувались ціни на зернові.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також