Новини / Фінанси     26 травня 2020 13:40

Ігор Петрашко: уряд майже погасив заборгованість перед фермерами за 2019 рік

Затверджено розподіл 555 млн грн за програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників», залишилось повернути ще 9 млн грн

Уряд розпочав фінансування бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» і за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва». Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Так, наказами міністерства № 936 та № 937 розподілено кошти у розмірі 555 млн грн між уповноваженими банками для перерахування їх на поточні рахунки сільськогосподарських товаровиробників, які придбали техніку та обладнання у жовтні та листопаді 2019 року. Всього сума заборгованості за цією програмою складала 564 млн грн, останні 9 млн грн буде затверджено до сплати найближчим часом.

Читайте: COVID-19: стали відомі головні бенефіціари пандемії 

Кошти отримають 4 102 аграрії, які за вказаний період придбали 14 756 одиниць техніки та обладнання на загальну суму 2,7 млрд грн.

«Для Уряду є вкрай важливим продовження фінансування програми по техніці, адже за роки своєї реалізації вона демонструє позитивні економічні ефекти. Число виробників сільгосптехніки з належним рівнем локалізації зросло до 4,5 рази, що сприяло розширенню кількості робочих місць щонайменше на 5 тис», – підкреслив Ігор Петрашко.

Також він додав, що очікуваний ефект від фінансування програми у 2020 році буде полягати у збільшенні обсягів реалізації вітчизняної техніки та обладнання на 15%, надходження податків і зборів від учасників програми та суміжних виробництв очікуються на рівні 2,34 млрд грн, із яких більше 550 млн грн – податки на фонд оплати праці.

Нагадаємо, раніше Landlord  повідомляв про, що конкуренція на глобальному ринку кукурудзи посилюється через надлишкову пропозицію з боку США.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також