Новини / Рослинництво     26 травня 2020 15:40

В Україні стабілізувалися закупівельні ціни на зернові

Згідно із оновленими даними мінекономіки, ціни на головні види зерна за тиждень майже не змінилися

Директорат розвитку аграрного сектору Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України оприлюднив інформацію про рівень середніх цін на основні види сільськогосподарської продукції та продукти її переробки станом на передостанній тиждень травня.

Пшениця

Отже, середня ціна на пшеницю 3 класу в Україні підросла до 5583 тис грн/т та майже повернулась до значень початку травня (усі ціні тут і надалі наведені без ПДВ). Ціна на пшеницю, що зафіксовано зараз, більше минулорічної на 5%.

Найбільш висока закупівельна ціна на пшеницю 3 класу зберігається на Дніпропетровщині – вона становить 6360 грн/т, як і тиждень тому. Це на 36% вище, ніж рік тому і на 4% вище ціна кінця квітня. Натомість Чернігівщина, що лідирувала два тижні тому із ціною на пшеницю у 6523 грн/т, зараз має 6275 грн/т – тобто, майже на 250 грн менше.

Найнижчу закупівельна ціна на пшеницю 3 класу в Україні вже кілька тижнів має Рівненський обл. – там вона стабільно становить 4425 грн/т.

Кукурудза

Середня ціна на кукурудзу в Україні становить 4596 тис. грн/т. Це незначно, на 6 грн, більше, ніж минулого тижня. Лише два регіони – Волинь та Кіровоградщина – мають невелике збільшення закупівельної ціни на культуру. В інших ситуація незмінна.

Читайте: Сергій В’ялий: від науки до бізнесу і прагнення мати власну справу 

Так, найліпші справи, як і тиждень тому, у Чернігівській області, де середня закупівельна ціна на кукурудзу вже другий тиждень поспіль там становить 5288 грн/т.

Найнижча закупівельна ціна знову на Рівненщині – 3450 грн/т. Вона стабільно зберігається на цій позначці вже три тижні.

Ячмінь

Середня ціна на ячмінь 3 класу в Україні у порівнянні із попередніми даними трохи збільшилась – з 4466 грн/т до 4474 грн/т. Це на 14% нижче показника минулого року, але на 3% вище цін квітня. В цілому ціни на ячмінь, як і на кукурудзу, є стабільними. Деяке збільшення – від 1% до 3% у порівнянні із попереднім тижнем мали лише 4 області. Найвищою є ціна у 5000 грн/т на Чернігівщині, а найнижча ціна – 3500 грн/т – зафіксована на Рівненщині.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що уряд погасив заборгованість по державним програмам підтримки аграрної галузі за 2019 рік.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також