Новини / Рослинництво     04 листопада 2021 07:09

Україна зайняла 17 місце серед експортерів бобових культур

Україна продала на зовнішні ринки бобові на $130 млн

Україна посіла у світовому рейтингу експортерів зернобобових 17 місце за даними UBTA. Країна продала на зовнішні ринки горох, нут, квасолю, сочевицю та боби на $130 млн. Проте найбільш експортованою культурою серед бобових став горох.

Відомо, що 2020 року Україна експортувала гороху на $93,7 млн, тобто на його частку припадає 72% від усієї суми постачання зернобобових на зовнішні ринки.

“Горох сьогодні, мабуть, є найдепресивнішою культурою з усіх зернових і зернобобових, як у плані виробництва, так і в плані експорту. Останні 5 років горох в Україні тотально здає свої позиції: посівні площі скорочуються, обсяги виробництва падають, а експорт знижується”, – інформують аналітики.

Читайте: Україна не зможе повторити рекорд валового збору озимих зернових – прогноз Національної академії аграрних наук

Основна причина негативної динаміки – зміна ситуації на зовнішніх ринках. Раніше значну частину гороху Україна експортувала до Індії. Проте останніми роками ця країна щодо гороху проводить протекціоністську політику. Як наслідок, у 2020 році вона не увійшла навіть до десятки найбільших імпортерів зернобобових з України, а за 8 місяців поточного року взагалі не імпортувала жодної тонни українського гороху.

Експерти повідомляють, що зараз основними покупцями вітчизняного гороху являються деякі країни ЄС, Азії та Африки. За підсумками 8 місяців, у значних обсягах горох з України імпортували лише 4 країни: 41 тис. тонн – Італія, 28 тис. тонн – Туреччина, 16 тис. тонн – Пакистан, та 15 тис. тонн – Джибуті.

Раніше Landlord повідомляв, що назавано область, яка лідирує за врожайністю зернових. 

Джерело: Latifundist.com

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також