Новини / Рослинництво     02 листопада 2021 07:03

Україна не зможе повторити рекорд валового збору озимих зернових – прогноз Національної академії аграрних наук

Головною причиною є погодні умови, а саме - тривала відсутність продуктивних опадів

У 2022 році не вдасться повторити цьогорічний рекордний урожай зернових, оскільки посушлива осінь спричинила негативний вплив на розвиток озимих рослин. Такий прогноз у своєму місячному огляді озвучила Національна академія аграрних наук України.

“Все свідчить про те, що рекорду домогтися не вдасться. Головною причиною є погодні умови, а саме – тривала відсутність продуктивних опадів, низька зволоженість ґрунту і, як наслідок, незадовільний стан рослин на більшості посівних площ, де попередньою культурою для озимих, як правило, є соняшник”, – прогнозують вчені.

Також на значній території України, в першу чергу це стосується степової зони, яка є центром зерновиробництва, особливо якщо мова йде про озимі зернові культури, останній з агрономічної точки зору продуктивний дощ спостерігався в кінці першої декади серпня, коли випало близько 15 мм опадів. Надалі відзначалася досить суха погода, яка супроводжувалася мінливим температурним режимом і вітрами різної інтенсивності.

«За осінній період, протягом вересня і більшої частини жовтня, випало в середньому лише 27 мм опадів, що склало близько 42% кліматичної норми. Така кількість атмосферної вологи майже не мала позитивного впливу на появу сходів і ростові процеси у рослин, оскільки її тимчасова локалізація відзначалася у верхніх горизонтах і в більшості випадків не досягала посівного шару ґрунту», – йдеться в огляді.

Нагадаємо, у Чернівецькі області запрацював новий елеваторний комплекс.

Джерело: АПК-Інформ

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також