Новини / Логістика     08 вересня 2022 17:09

Україна транспортуватиме трубопроводом до Польщі до 2 млн тонн олії на рік – Сольський

Наразі технічні характеристики дуже попередні: довжина – 600 км, потужність – до 2 млн тонн олії на рік

600 км довжиною та потужністю у 2 млн тонн на рік – попередні технічні характеристики українсько-польського проекту з будівництва трубопроводу для транспортування рослинної олії. Про деталі підписаного на днях меморандуму із Польщею щодо реалізації цього проєкту розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Він наголосив, що Україні потрібно створювати альтернативні потужні логістичні маршрути експорту. Оскільки в нас переробляється багато олійних культур то трубопровід є одним із таких варіантів.

“Ми займалися цим питанням кілька місяців – проводили експертизу, радилися з бізнесом. Польська сторона позитивно сприйняла цю пропозицію. Будівництво займатиме менше часу, ніж погодження всіх документів. Трубопровід матиме кількасот кілометрів і по цій дистанції треба врахувати інтереси дуже багатьох громад, людей. Нас це хвилює більше, ніж саме будівництво”, – зазначив Сольський.

Як зауважив міністр, технічні характеристики дуже попередні: довжина – 600 км, потужність – до 2 млн тонн олії на рік. Трубопровід мав би пролягати з району Ягодина (Волинська область) до Гданська.

Довідка. Українська соняшникова олія до війни експортувалась до 107 країн світу, а найбільші її споживачі розташовані в Європі (37 %), Південно–Східній Азії (29 %) та Азії (14,9 %).

Нагадаємо, України та Польща уклали Меморандум щодо проєкту з будівництва транскордонного трубопроводу, через який транспортуватиметься українська рослинна олія до порту міста Гданськ.

У серпні Уряди України і Польщі спільно лише планували проєкт транскордонного трубопроводу для експорту рослинних олій з України до порту Гданська для подальшого транспортування  у треті країни.

Експортерам не вистачає вагонів для перевезення олії до портів.

Landlord раніше повідомляв, Україна збільшує експорт соняшнику замість соняшникової олії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також