Новини / Інвестиції     16 вересня 2022 12:28

Україна та MIGA запускають проєкт страхування під час війни на $30 млн

Загальний портфель MIGA становить $24 млрд

Міністерство економіки України спільно з Багатостороннім агентством з гарантування інвестицій (MIGA), що належить до групи Світового банку, запускають механізм страхування інвестицій під час війни. Про це повідомив заступник міністра економіки Олександр Грибан, передає пресслужба Мінекономіки.

Перший пілотний проєкт запустять на $30 млн.

“Ця сума вже виділена, і вони готові розпочинати співпрацю з нами хоч сьогодні. Спочатку ми візьмемо один інвестиційний проєкт і відпрацюємо на ньому всі нюанси по наданню гарантій для іноземних інвесторів”, – зазначив Грибан.

Стеж за новинами у зручному форматі! Підписуйся на наш Telegram

За його словами, в наступному році суми на покриття будуть збільшені.Загальний портфель MIGA становить $24 млрд.

Відомство очікує, що після завершення структурування трастового фонду Світового банку, до якого планується залучити $17 млрд для відновлення України та стимулювання економічного розвитку, частина цієї суми буде спрямована саме на страхування ризиків інвесторів.

“Зараз ми почнемо з $30 млн, а вже від того, як ми реалізуємо цей пілотний проєкт, залежатиме сума виділених коштів на наступний рік. Думаю, що сума може бути збільшена десь до $1 млрд 2023-го або навіть стати більшою, якщо такий інструмент матиме попит серед інвесторів. При цьому обсяг страхового покриття становитиме не менше 90% від суми інвестиції”, – пояснив Грибан.

Нагадаємо, що уряд під час війни подовжив програму кредитування малого бізнесу “5-7-9”.

Також нагадаємо, що у проєкті державного бюджету на 2023 рік, який 13 вересня презентував Кабінет міністрів України, немає грошей на державну підтримку агросектору.

Наталія Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також