Новини / Садівництво     13 жовтня 2021 21:00

Україна посіла друге місце у світовому рейтинзі з виробництва гарбузових культур

Цьогоріч очікується кращий врожай гарбузів у порівнянні з тогорічним, в першу чергу внаслідок кращої врожайності

Україна займає 2-ге місце в рейтингу найбільших виробників продукції родини гарбузових, куди входять й гарбузи та кабачки. Поступається місцем Україна лише Китаю.

Вирощування гарбузів широко розповсюджене в Україні завдяки своїй невибагливості до обробки ґрунту та значній кормовій і харчовій важливості.

За даними Держслужби статистики, у 2020 році українським господарствам вдалось виробити близько 650 тис. т гарбузів, що на 9% нижче аналогічного показника минулого року.

“Зменшення обсягів виробництва відбулося як внаслідок скорочення посівних площ під даною культурою, так і зменшення врожайності. Варто зазначити, що гарбузи переважно вирощуються в господарствах населення. На промислові та фермерські господарства припадає лише 2% вирощених в Україні гарбузів”, — заявила аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Читайте: Покупцям варто звикати до високих цін на продукти – глава Kraft Heinz

До того ж цьогоріч очікується кращий врожай гарбузів у порівнянні з тогорічним, в першу чергу внаслідок кращої врожайності.

Зовнішня торгівля гарбузами ж розвинена слабо. Імпортні відвантаження практично відсутні, а от експорті постачання хоча і зросли минулого року в 3,2 раза до 2 тис. т, але не перевищують 0,3% загального обсягу вироблених в Україні гарбузів.

Основними країнами-імпортерами українських гарбузів є: Великобританія (62% експортної виручки), Румунія (19%) та Молдова (4%).

Landlord раніше розповідав, що ціна на картоплю, що йде з України на експорт в п’ять разів дешевша, ніж в Україні.

Джерело: Український клуб аграрного бізнесу

Владислава Михайленко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також