Новини    12 жовтня 2022 18:43

Україна отримала першу систему ППО IRIS-T для захисту Одеського порту

Раніше міністерка ФРН анонсувала постачання першого наземного комплексу ППО IRIS-Т для захисту Одеського порту.

Україна отримала з Німеччини першу систему протиповітряної оборони IRIS-T. Як зазначив міністр оборони України Олексій Резніков, “ова ера протиповітряної оборони розпочалася в Україні”, передає usm.

“IRIS-T з Німеччини вже тут. На підході американські NASAMS. Це тільки початок. І нам потрібно більше. Немає сумнівів, що росія є терористичною державою. Існує моральний обов’язок захистити небо над Україною, щоб врятувати наших людей”, — написав Резніков.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Раніше міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт зустрілася з Олексієм Резніковим в Одесі. Там вона анонсувала постачання першого наземного комплексу ППО IRIS-Т для захисту Одеського порту.

“Це допоможе захистити критичну інфраструктуру та відбити російські повітряні атаки. Проте мають здійснюватися додаткові постачання, і Німеччина хоче заохотити до цього союзників”, — заявила політикиня.

Усього Німеччина планує передати Україні чотири комплекси IRIS-T SLM. Наступні три системи поставлять наступного року.

Наземна система протиповітряної оборони IRIS-T SLM вважається однією з найдосконаліших систем ППО, яких немає навіть на озброєнні Бундесверу.

Нагадаємо, Європейська Бізнес Асоціація звернулась до ООН та Посольства Туреччини в Україні з проханням зробити все можливе для продовження дії зернової ініціативи (зернового коридору) та приєднання до цього коридору Миколаївського морського портового вузла.

Країни Євросоюзу зацікавлені у розширенні зернової угоди, експорту та імпорту повної номенклатури сільськогосподарської продукції.

“Зернова ініціатива” вже дозволила збільшити обсяги вивезення продовольства з України під час війни майже у п`ять разів. У вересні українські аграрії експортували всіма видами транспорту 6,9 млн тонн продовольства. Це рекордний показник від початку повномасштабного вторгнення Росії. У порівнянні з серпнем обсяги залізничних і морських перевезень агропродукції зросли на 41%.

Попри всі заходи з покращення зернової логістики, весь об’єм зернових та олійних вивезти у бажані терміни не вдасться. Експорт буде розтягнений у часі, тому потрібно працювати над можливостями довгострокового зберігання продукції. По це заявив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький.

У портах Великої Одеси та Дунаю зросли гривневі ціни попиту трейдерів на пшеницю, в той час, як доларові ціни суттєво не змінилися.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...