Новини / Логістика / Політика     08 червня 2022 21:52

Україна не виключає планів рф скористатись гуманітарним коридором для нападу на південь

Рішення мають ухвалюватися за участю усіх причетних сторін.  Будь-які домовленості, що не враховуватимуть інтереси України, будуть відкинуті українською стороною.

Україна докладає максимальних зусиль задля розблокування українських морських портів з метою запобігання світовій продовольчій кризі. Наразі спільно з ООН та партнерами опрацьовують можливість створення гуманітарного коридору для експорту української аграрної продукції, повідомляють у пресслужбі МЗС.

“Враховуючи нещодавній ракетний удар РФ по зерновому терміналу в Миколаєві, не можемо виключати планів Росії скористатися таким коридором для нападу на Одесу та південь України. Саме тому необхідними є дієві гарантії безпеки для відновлення судноплавства. Такі гарантії мають бути надані шляхом постачання Україні відповідної зброї для захисту узбережжя від загроз з моря і шляхом залучення військово-морських сил третіх країн для патрулювання відповідної частини акваторії Чорного моря”, – зазначили у відомстві.

У МЗС наголосили, що цінують зусилля Туреччини, спрямовані на розблокування українських портів, водночас зазначили, що наразі відсутні домовленості з цього питання між Україною, Туреччиною та рф. Також наголосили, що рішення мають ухвалюватися за участю усіх причетних сторін.  Будь-які домовленості, що не враховуватимуть інтереси України, будуть відкинуті українською стороною.

У пресслужбі нагадали, що Україна вже розпочала постачання зерна на світовий ринок вантажівками, залізницею та річковим транспортом. Проте комплексно розв’язувати це питання можна лише розблокувавши українські порти.

Так, у міністерстві закликали усіх зацікавлених партнерів разом з Україною зосередити зусилля на пошуку збалансованого рішення, яке зніме російську блокаду з портів і водночас передбачатиме чіткі безпекові гарантії для українського чорноморського узбережжя та відповідних гуманітарних коридорів.

Довідка. Морська блокада з боку москви порушила весь зерновий ланцюг експорту та поставила під загрозу глобальну продовольчу безпеку, а ООН висловила тривогу. Багато країн Близького Сходу, зокрема Єгипет, Туніс, Алжир та Туреччина, залежать від експорту зерна України.

Нагадаємо, Туреччина прагне отримати 25-відсоткову знижку на українське зерно, яке буде перевезено з порту Одеси до Стамбула в рамках спільної угоди між Анкарою, Києвом і москвою.

Російсько-турецький план дозволить розмінувати територію поблизу Одеси та гарантуватиме безпечний вихід кораблів із Чорного моря під егідою ООН.

Раніше Landlord повідомляв, що війна в Україні призведе до масштабної продовольчої кризи – ООН.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця на засіданні Ради Безпеки ООН порівняв путіна зі сталіним, бо той використовує продовольство як зброю проти України.

РФ, яка розв’язала війну з Україною, несе повну відповідальність за брак зерна на міжнародному ринку та пов’язані з цим загрози глобальній продовольчій безпеці. Про це повідомив у Twitter представник ЄС з закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

Водночас ЄС шукає альтернативний шлях для експорту українського зерна.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також