Новини / Аналітика     07 листопада 2019 09:26

Україна лідер із нарощування експорту пшениці – USDA

Жовтневі тренди та цифри , що найточніше характеризують актуальну ситуацію на глобальному ринку зерна та суттєво змінять ваше уявлення про неї.

+3,8%

За даними Департаменту сільського господарства США (United States Department of Agriculture — USDA), у поточному сезоні світовий експорт пшениці збільшиться на 3,8% у порівнянні з 2018/2019 маркетинговим роком.

За даними відомства, серед сімки світових експортерів цієї культури найбільший прорив здійснить Україна, наростивши зовнішню торгівлю майже на 22%. Також дуже гарний сумарний результат у країн ЄС — плюс 20%. Аргентина збільшить відвантаження пшениці мало не на 18%. Аутсайдером перегонів експортерів стануть Росія та Казахстан. Так, обсяги експорту російської пшениці скоротяться порівняно з минулим роком на 4%. Але звання найбільшого експортера пшениці РФ збереже: прогнозується, що частка російської пшениці у глобальному експорті цього сезону становитиме 18,8% (у минулому сезоні — 20,4%).

Читайте: Через неврожай ЄС імпортуватиме великі обсяги ріпаку – прогноз Strategie Grains

Найбільш катастрофічного падіння показників експорту зазнає Казахстан. Через посуху врожай пшениці у цій середньоазіатській країні впав на третину. За інформацією місцевих аналітиків, до 80% казахстанської пшениці традиційно відвантажується до країн Центральної Азії — Узбекистану, Афганістану та Таджикистану. Згідно з даними проекту ООН із вивчення глобальних змін клімату, через істотне зрушення зон зволоження у найближчі 30 років Казахстан може втратити до 40% звичних для країни обсягів виробництва збіжжя. 

 +1%

Згідно із жовтневим звітом Міжнародної ради по зерну (International Grains Council — IGC), глобальне виробництво усіх видів зерна (пшениці та фуражу) у сільськогосподарському сезоні–2019/2020 збільшиться на 1% — до 2159 млн т.

Цей прогноз повність дублює дані попереднього місяця. Тобто, скоріш за все, світові жнива добігають кінця, і нових сенсацій щодо обсягів виробництва ми вже навряд чи отримаємо. Тим паче, що врожай–2019/2020 буде другим за обсягом за всю історію IGC, тобто за 70 років. Сягне піку і врожай пшениці. Виробництво ячменю прогнозується на найвищому рівні за минулі 11 років. Натомість кукурудза буде у мінусі.

–3 млн т

Згідно з останніми звітами світових аналітичних агенцій, аграрії австралійського континенту потерпають від посухи. Через несприятливі погодні умови IGC у жовтні знизила оцінку врожаю зернових в Австралії на 3 млн т (порівняно з вереснем), здебільшого через негативні прогнози по пшениці та сорго.

Прогноз USDA по Австралії теж було погіршено, проте лише на 1 млн т. Крім того, у USDA саме через австралійські негаразди знизили й прогноз світового експорту — також на 1 млн т. Утім, зазначимо, що нові, погіршені показники врожаю збіжжя в Австралії все одно кращі від минулорічних показників приблизно на 1 млн т.

+3,3 млн т

У той час, коли Австралія втрачає свої позиції у світовому рейтингу експортерів, Україна, за даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (Food and Agriculture Organization — FAO), збільшить обсяги експортних продажів пшениці.

В USDA прогнозують, що порівняно з минулорічним результатом український експорт пшениці добере ще 3,1 млн т та сягне 28,7 млн т. До речі, як свідчить звіт FAO, світовий імпорт пшениці своєму зростанню завдячуватиме Марокко та Азії. В ООН припускають, що цього сезону українська пшениця подорожуватиме саме до цих країн-імпортерів.

–3,9%

У вересні середнє значення Індексу цін на зернові FAO становило 157,6 пункту, що практично відповідає показнику серпня і на 3,9% (6,4 пункту) нижче показника вересня минулого року.

Динаміка цін на основні зернові культури була різноспрямованою. Ціни на пшеницю у вересні, як і раніше, були значно, на 11%, нижчими від цін вересня 2018 року. Справа у більш ніж оптимістичних прогнозах пропозиції культури. Щоправда, порівняно із серпнем цього року ціни на пшеницю дещо підвищилися через активність покупців. Котирування кукурудзи, навпаки, знизилися у порівнянні з минулим місяцем під впливом великих обсягів експортної пропозиції.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про головні ціни та тренди на глобальному ринку.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також