Новини / Політика     03 жовтня 2019 12:16

Україна хоче налагодити експорт хмелю в ЄС

В Україні збираються прийняти закон про хміль та хмелепродукти, аби правила сертифікації та маркування хмелю відповідали стандартам ЄС. Це перший крок до експорту української хмелевої продукції за кордон, вважають у Мінагрополітики.

Про намір розробити проект Закону України «Про хміль та хмелепродукти» як дорожню карту виведення української продукції на ринки ЄС повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Дорожню карту з напрацювання законопроекту вирішили розробити на нараді, що відбулася за участі представників Мінагрополітики, Асоціації хмелярів України, Американської торговельної палати в Україні та пивоварних компаній.

Читайте: Унікальний досвід: нью-йоркська пивоварня цілорічно вирощуватиме хміль у власній теплиці

На думку зібрання, такий законопроект має окреслити вимоги щодо правил сертифікації та маркування хмелю, аби гармонізувати вітчизняні правила із законодавством ЄС. У проекті закону необхідно застосовувати термінологію, прийняту в Європейському Союзі щодо хмелю та продуктів, які містять хміль, виписати процедури змішування хмелю в точу числі і різних сортів, закріплити вимоги до інформації, що має розміщуватися га етикетках та упаковках тощо.

Прийняття закону про хміль і хмелепродукти створить правове поле стосовно хмелярства в Україні, допоможе із сертифікацією та маркуванням хмелепродукції, а також сприятиме розвитку галузі хмелярства та експорту української продукції до ЄС.

Landlord раніше повідомляв, як хміль та льон збирали наші прадіди.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також