Новини / Трейдинг     06 травня 2021 11:20

Україна імпортувала першу партію тростинного сирцю в межах тарифної квоти

За розрахунками мінекономіки, орієнтовна кінцева вартість цукру, виробленого з сирцю, становитиме до 23 тис грн за тонну. Помітного впливу на ринкову динаміку це не складе

В Україну розпочалися поставки цукру-сирцю з тростини в межах тарифної квоти обсягом 260 тис тонн, що була визначена Законом України «Про встановлення тарифної квоти на ввезення в Україну цукру-сирцю з тростини», відповідно до умов угоди України та СОТ. На сьогодні, в межах тарифної квоти, встановленої законом, видано ліцензії на імпорт в Україну цукру-сирцю з тростини в обсязі 170 тис тонн. Про це з посиланням на державну митну службу повідомили у міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Так, за інформацією держмитслужби, станом на 05 травня 2021 року в Україну надійшла перша партія тростинного сирцю в розмірі 26,2 тис тонн, а середня митна  вартість 1 тонни склала близько $480.

Як повідомили у мінекономіки, розрахунки показують, що кінцева вартість реалізації цукру, виробленого із тростинного сирцю із урахуванням вартості переробки, логістичних витрат та після сплати обов’язкових платежів становитиме близько 22-23 тис грн за 1 тонну. Таким чином, помітного впливу на ринкову цінову динаміку, з урахуванням поточних рівнів цін на цукор на внутрішньому ринку, вказаний продукт мати не буде.

ЧитайтеІмпорт сирцю стане крахом для української бурякоцукрової галузі

Як вже повідомлялося, враховуючи минулорічні несприятливі погодні умови, зокрема, посуху, в Україні було зібрано 8,6 млн тонн цукрових буряків, що зумовило зниження обсягів виробництва цукру з 1,5 млн тонн у минулому маркетинговому році до 1,1 млн тонн у поточному МР. Оскільки у 2020/2021 маркетинговому році внутрішнє споживання цукру оцінюється у 1,2 млн тонн, та за необхідності формування перехідних залишків цукру на кінець сезону на рівні не менше як 250 тис тонн, прогнозований обсяг імпорту цукру мав скласти 110 тис тонн.

За оперативними даними областей, у 2021 році цукровими буряками планується засіяти майже 230 тис га, що дозволить повністю задовольнити внутрішній ринок цукром власного виробництва у наступному маркетинговому році, а також експортувати надлишок на зовнішні ринки.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що обсяг імпорту тростинного цукру-сирцю в Україну складе 170 тис тонн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також