Новини / Політика     21 квітня 2021 14:01

Імпорт сирцю стане крахом для української бурякоцукрової галузі

Наміри уряду щодо імпорту цукру змушують агровиробників думати про скорочення посівних площ під цукровим буряком і прискорять падіння виробництва солодкого продукту в Україні

Всеукраїнська аграрна рада вважає, що подальший імпорт цукру-сирцю сприятиме краху вітчизняної бурякоцукрової галузі та призведе до імпортозалежності внутрішнього ринку. Про це повідомляє прес-служба громадської спілки.

Як зазначено у повідомленні, міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства має намір продовжувати видавати ліцензії на імпорт цукру-сирцю. У березні цього року було видано ліцензії на імпорт 120 тис тонн цукру-сирцю, а у квітні планується видача дозволів на ввезення ще 50 тис тонн тростини.

Варто зазначити, що впродовж останніх років динаміка розвитку української цукрової галузі є достатньо негативною. Згідно даних держстату, у 2020 році в Україні було посіяно 216 тис га цукрових буряків (на 6 тис га менше, ніж 2019 року). У 2017/2018 роках площа під цукровими буряками складала 316/276 тис. га відповідно. Крім того, через несприятливі погодно-кліматичні умови протягом вегетаційного періоду у 2020 році знизилась цукристість (16,14% проти 17,90% минулого попереднього року) та врожайність 42,5 т/га (46,1 т/гаі).

ЧитайтеТрейдери пропонують скасувати акциз на пальне для річкових перевезень

Сьогодні триває посівна кампанія, а наміри уряду щодо імпорту цукру змушують агровиробників думати про ще більше скорочення посівних площ. Це в подальшому призведе до зниження кількості сировини, а, отже, і до закриття вітчизняних цукрових заводів та залежності України від закордонного цукру.

Цукровиробники не розуміють прагнення уряду за допомогою збільшення імпорту наповнити внутрішній ринок цукром, оскільки сьогодні вітчизняний ринок має достатньо залишків цукру. Станом на 1 квітня поточного року в Україні залишок цукру становить 421,59 тис тонн. При цьому попиту на ринку, при нинішній оптово-відпускній ціні з заводу 21,30-21,90 грн/кг, немає.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що обсяг імпорту тростинного цукру-сирцю в Україну складе 170 тис т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також